היטלר, היהודים התכווצו: כך הפך בנט לעורך-על בערוץ 2

כשערוץ 2 מתנהג כערוץ שידור ממשלתי, התוצאה היא דוקומנטרי שהופק "בשיתוף משרד התפוצות". בכמה שיתוף מדובר? מספיק כדי ליצור סרט שואה גזעני, שבו נוזף יואב לימור ביהודי שהתחתן עם גויה

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

"נעלמים", סרט תעודה ששודר בערוץ 2 המסחרי מיד אחרי תוכנית פתיחת העונה של "האח הגדול" וזכה ל-20 אחוזי רייטינג, הוא עדות נוספת לכרסום האטי, ההדרגתי והמתמיד בדמוקרטיה הישראלית, ולאופן שבו משתלט משטר נתניהו, הסמכותני ברוחו, על התקשורת.

מדובר בתוכן מסחרי, שמכניס רווח נאה מפרסומות – וש"הופק בשיתוף משרד התפוצות", לשון הגילוי הנאות. כך נהפך נפתלי בנט, האחראי גם על משרד התפוצות, למעין עורך-על בערוץ 2: הוא עוזר לממן סרט. אולי אף יזם אותו. מה זה "בשיתוף"? בכמה שיתוף מדובר? לו רק ליואב לימור היה כבוד מקצועי מינימלי כעיתונאי ואתיקה של עיתונות עצמאית במשטר דמוקרטי. אבל אין לו. ואם למנכ"ל שלו, אבי ניר, היו עקרונות, הוא לא היה סוגר את העסקה הזו ולא היה נותן לבנט דריסת רגל בלוח השידורים שלו. אבל ניר מתנהל בעולם שבו יד רוחצת יד, ול"קשת" יש אינטרסים שהממשלה אמורה להכריע בהם – והוא לא אומר לא לממשלה. הוא מעמיד עצמו לשירותה. כך נשחקת דמוקרטיה. כשערוץ 2 מתנהג כערוץ שידור ממשלתי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ