חן חדד
חן חדד

תעשיית הטלוויזיה האמריקאית ממשיכה לפזול אל סרטי הקאלט ולהשיב אותם לחיים בסדרות שמתרחשות באותו העולם. לאחר ש"פארגו" של האחים כהן עבר למסך בהצלחה מרשימה וזכה בשבחי המבקרים גם "12 קופים", סרט הפולחן של טרי גיליאם, מתקרב לטלוויזיה. בערוץ Syfy האמריקאי הודיעו כעת שפרק הבכורה של הסדרה ישודר ב-16 בינואר. צפו בטריילר:


כזכור, הסרט מ-1995 מתרחש בנקודת זמן בעתיד לאחר שמרבית אוכלוסיית העולם מושמדת על ידי וירוס קטלני. השורדים המעטים שנותרו, נאלצים לחיות בקהילות תת קרקעיות. ג'יימס קול (ברוס וויליס), אסיר שרדוף על ידי חלום של רצח בשדה תעופה, נבחר לחזור אל העבר כדי להשיג דגימת וירוס טהורה ולעזור למדענים לפתח תרופה. לאורך הדרך הוא פוגש בקת'רין ריילי, פסיכיאטרית יפהפיה (מדלן סטו שמככבת בשנים האחרונות ב"נקמה") ואנרכיסט המאושפז בבית חולים לחולי נפש (בראד פיט) ומחפש באמצעותם אחר "צבא 12 הקופים", קבוצה קיצונית שמסתמנת כקשורה למגיפה הקטלנית.

הסדרה נפתחת באופן כמעט זהה ועוקבת אחר גבר בשם קול (ארון סטנפורד, "ניקיטה"), שחוזר בזמן אל העבר כדי למצוא דרך לעצור את המגיפה שהשמידה כמעט את כל המין האנושי. גם הדמויות האחרות מתבססות על גיבורי הסרט, אבל היוצרים מבטיחים שהעלילות שלהן מתפתחות לכיוונים אחרים. "העיבוד החדש הוא בראש ובראשונה סדרת מסע בזמן שבה קול הנמלט עובר מתקופה אחת לאחרת, החל ממלחמת העולם השנייה ועד לשנות השמונים" אמרו. בהשראת "לופר", שגם בו מככב ברוס וויליס, יוצרי הסדרה החליטו לשנות את החוקים  של הסרט. " למשל, בסרט אי אפשר לשנות את הזמן" אמר המפיק והתסריטאי הבכיר טרי מאטלס (גם הוא מ"ניקיטה"). "ובסדרה אפשר וכך הסיפור מתקדם למקומות חדשים".

לחברים מ"ניקיטה" הצטרף גם נח בין (ריאן פלטשר) בתפקיד משני, והקאסט כולל גם את אמנדה שול ("Suits"), קירק אסבדו ("אוז", "פרינג'"), זליקו איבנק (שמוכר גם הוא מ"אוז" ומפציע בשנים האחרונות בכל סדרה אפשרית). למרות שקל לפקפק בהצלחתו של עיבוד שכזה, הטריילר הצליח לזכות בהדים חיובים לאחר חשיפתו בכנס מבקרי הטלוויזיה בשנה שעברה וכעת נותר רק לחכות ולראות אם יהיה מדובר בהצלחה מפתיעה כמו זו של "פארגו" או בביטול מהיר כפי שקרה עם עיבודים רבים כל כך לסרטי קולנוע.


» לעוד ביקורות, המלצות וחדשות טלוויזיה, עקבו אחרי חן חדד בפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ