סוף הסאגה: ערוץ 10 מוותר על הפקת "הישרדות"

אחרי מאבק משפטי ארוך מול רשת, הודיע הערוץ כי החליט למשוך את התביעה בעניין הזכויות על התוכנית, בעקבות החלטה לוותר על תכני ריאליטי ולהתמקד בדוקו, דרמה ואקטואליה. התוכנית צפויה לעלות בערוץ 2

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

תם המאבק המשפטי סביב הזכויות על הפקת הפורמט "הישרדות". ערוץ 10 הודיע כי החליט למשוך את התביעה בעניין הזכויות על התוכנית. בהתאם לחוזה הפשרה שחותם את הסאגה בת השנתיים, מוותר הערוץ על זכויותיו בפורמט ועל ידי כך משחרר את התוכנית להפקה בזכיינית ערוץ 2 רשת. כמו כן חברת קאסטאוויי, בעלת הפורמט, תוותר על תביעותיה הכספיות נגד הערוץ.

כזכור, בתחילת אוגוסט 2012 הודיעה רשת כי קנתה את זכויות הפקת הפורמט המשודר מאז 2008 בערוץ 10. מחד גיסא היו אלו ימים של אי וודאות באשר לעתידו של הערוץ, וזכויות השידור נמכרו, לטענת ערוץ 10, מאחורי גבו ובניגוד להסכם. מאידך גיסא טענו בעלי הפורמט כי ערוץ 10 פיגר בתשלומים וכי הפר את החוזה עמה. הצדדים פנו לבית המשפט ולפני כשנה התגבש הסכם פשרה לפיו יפיק ערוץ 10 וישדר עונה נוספת לתוכנית לפני שהפורמט יעבור לידי רשת. הסכם זה התפוצץ והכרעה בתיק היתה צפוה בתקופה הקרובה. אלא שבאחרונה החליט ערוץ 10 על שינוי כולל בשידוריו, שעיקרו התמקדות בתעודה, חדשות ואקטואליה ושידורי איכות. צעד זה כולל ויתור על הפקת ותכניות ריאליטי כלשהן, ובתוך כך הישרדות. על פי הודעת ערוץ 10 בעניין, החלטה זו הביאה לשינוי המצב וסיום ההליך המשפטי. גורם ברשת הסביר כי בכוונת הזכיינית להפיק עונה נוספת לפורמט שתשודר בערוץ 2.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "המהלך העסקי והתכני שהתחלנו לפני מספר חודשים התגבש וכבר נושא פרי. ערוץ 10 הנו כיום ערוץ ברודקאסט שמתמקד בתכני אקטואליה, תחקיר, דוקו, ודרמה. מרגע שהתוכנית העסקית ולוח השידורים קרמו עור וגידים כבר לא היתה שום תוחלת בסיום של ההליך המשפטי בעניין זכויות השידור של הריאליטי 'הישרדות'. על פי המסתמן ענף הטלוויזיה הולך לקראת הסרת חסמים ותחרות בין מספר ערוצים. אנחנו בטוחים ש'רשת' תמשיך להפיק ולשדר בישראל את הריאליטי 'הישרדות' ומאחלים לה בהצלחה".

איתי שגב זוכה "הישרדות וי-איי-פי" ומנחה התוכנית גיא זוארץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ