חן חדד
חן חדד

יוצר "שובר שורות", וינס גיליגן, עומד מאחורי שתיים מהסדרות המבטיחות של השנה. האחת היא הספין אוף "כדאי שתתקשרו לסול" שתשודר ב-8 בפברואר על רקע ציפיות כמעט בלתי אפשריות להשיב את הצופים הנאמנים לעולם של "שובר שורות". הסדרה המדוברת השנייה היא הדרמה הבלשית "באטל קריק" שתיפתח במסך האמריקאי ב-1 במרץ - וכעת נחשפה הצצה ראשונה למתרחש בה.

גיליגן כתב את הרעיון לסדרה כבר ב-2002, אבל רשת סי-בי-אס ויתרה בזמנו על הפרויקט ונזכרה בו רק בעקבות הצלחת "שובר שורות". הפעם, בכירי הרשת מיהרו לוותר על שלב הפיילוט והתחייבו מראש לעונה מלאה בניצוחם של גיליגן ויוצר "האוס" דיוויד שור, ובכיכובם של כוכב "אוז" דין וינטרס ושחקן הקולנוע ג'וש דוהמל.

הדרמה משתמשת בהומור האפקטיבי של ז'אנר ה"באדי-קופ" ששולט כבר כמה עשורים בקולנוע ומתמקד בצמד שוטרים בעלי אישיות מנוגדת ("נשק קטלני", "שעת שיא", "בחורים רעים" הם רק קצה הרשימה). דוהמל מגלם סוכן אפ-בי-איי מקצועי ואלגנטי שנאלץ לעבוד עם בלש מחוספס וספונטני בגילומו של וינטרס והשניים פותרים יחד פשעים לא קונבציונלים המתרחשים בעיר באטל קריק שבמישיגן. למרות שמדובר בנוסחה שעובדת בהצלחה כבר עשרות שנים ועשויה להוכיח את כוחה גם בסדרה החדשה דווקא בגלל החזרה לפורמט הקלאסי, ברשת סי-בי-אס מתעקשים לשווק את "באטל קריק" כסדרת משטרה יוצאת דופן שאינה פועלת על פי החוקים המוכרים של הז'אנר.

לצד וינטרס ודוהמל מככבים גם קאל פן (שעבד עם שור ב"האוס") ושחקנית הקולנוע והטלוויזיה ג'נט מקטיר ("דמג'ס", "האישה המכובדת"). גם קנדיס ברגן ("מרפי בראון") שהפציעה ב"האוס" צפויה להתארח בסדרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ