חן חדד
חן חדד

יוצר "מד מן" מתיו ויינר וכוכבי הדרמה המצליחה השתתפו בסוף השבוע האחרון בכנס מבקרי הטלוויזיה האמריקאים, וחשפו שהסדרה תשוב למסך ב-5 באפריל. "זה היה מסע מופלא", אמר ויינר ל"הוליווד רפורטר". "אני מאוד גאה בצוות של 'מד מן' שעבד בקפידה על כל פרק, עונה אחר עונה. אנו מודים מקרב לב למעריצים על כך שהצטרפו אלינו לחוויה ומקווים שהמסע היה משמעותי עבורם כפי שהוא היה עבורנו". שובה של "מד מן" לחלקה השני של העונה השביעית והאחרונה של הסדרה פורסם בהמשך גם בטוויטר על רקע תמונה של דון דרייפר והציוץ "סופה של תקופה".

בפאנל נכחו ג'ון האם (המגלם את דון דרייפר), כריסטינה הנדריקס (ג'ואן האריס), אליזבת מוס (פגי אולסן), וינסנט קרתיזר (פיט קמפבל) וג'ון סלטרי (רוג'ר סטרלינג). למרות שויינר ידוע בהקפדתו על מעטה סודיות כבד סביב כל פרט בסדרה, כוכבי הסדרה ניסו לספר מעט על תחושותיהם ביחס לסיומה של "מד מן". "הייתי מאוד מופתעת" הודתה מוס. "באופן חיובי מאוד, אבל כן, הייתי מופתעת". גם הנדריקס וג'ונס סיפרו שהופתעו מהתסריט של פרק הסיום, שתוכנו הועבר מראש אך ורק להאם.

השחקן היחיד שכנראה חזה את סיום הסדרה מראש היה קרתיזר, שהכריז "לא הופתעתי בכלל ואני מקווה שגם לכל אחד מהצופים תהיה תגובה שונה". האם מצידו, הציע בהומור להמשיך את "מד מן" כספין אוף שייקרא "כדאי שתתקשרו לפיט!" (בדיחה על הספין אוף של "שובר שורות" "כדאי שתתקשרו לסול").

ויינר הדגיש שידע כיצד תסתיים הסדרה לפני 15 שנה כשהחל בכתיבת "מד מן", בימים בהם היה תסריטאי בקומדיה "בקר". שנתיים לאחר מכן ויינר עבר לעבוד עם דיוויד צ'ייס על "הסופרנוס" והניח את התסריט של "מד מן" בצד במשך שבע שנים. רק לאחר שהמסך השחור ירד על "הסופרנוס" רשת איי-אם-סי התעניינה בפרוייקט והסכימה לפתח את הדרמה התקופתית, שהפכה במהירות לסדרת הדגל שלה.

"אני מאוד מכוון להנאה של הצופים" אמר ויינר. "אבל כמי שמספר את הסיפור אני חושב שלפעמים עליי להגן על הצופים ממה שהם היו רוצים שיקרה לגיבורי הסדרה. אני לא רוצה לתת לקהל את כל מה שהוא רוצה אלא לנסות ולהפתיע אותו".

"אין אף תסריט שבו סיום הסדרה לא מכאיב לי" הודה האם. "בעיקר בגלל הפרידה מהאנשים שבילו איתי שבע שנים. הם היו הדבר היציב ביותר בקריירה האמנותית שלי מזה עשור וזה בהחלט לא קל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ