שינויים בהגדרות ל"קומדיה" ו"מיני־סדרה" בטקס פרסי האמי

בעקבות אי ההבנות שסבבו את הטקס האחרון החליטה האקדמיה לטלוויזיה לשנות את הכללים. בקטגוריית הקומדיה יכללו רק סדרות שפרקיהן בני חצי שעה ופחות

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

האקדמיה לטלוויזיה המעניקה את פרסי האמי החליטה לשנות כמה חוקים כדי להבהיר את אי ההבנות שסבבו את הטקס האחרון ב-2014. במקום הגישה שאפשרה לאולפנים וליוצרים לבחור את הקטגוריה המועדפת עליהם, האמי החליטו מעתה לשנות את הכללים של קטגוריות הקומדיה, הדרמה והמיני־סדרה. ראשית, קבעה האקדמיה כי סדרה שיכולה להיות מוגדרת כ"קומדיה" היא רק כזאת שלה פרקים בני חצי שעה ופחות. פירוש הדבר שהמועמדת של 2014 לקטגוריה זו "כתום זה השחור החדש", שכל פרק שלה הוא 50 דקות, תצטרך להיות מועמדת לפרס הדרמה. בשל השינוי הזה שתי הקטגוריות — הקומדיה והדרמה — תכלול שבע מועמדות ולא רק שש.

"מאחר שהחברים באקדמיה הולכים ומתרבים, והם יוצרים ומפיקים יותר תוכן מתוך פלטפורמות ההולכות ומשתנות, הצורך בשינוי הכללים נהיה חיוני", אמר יו"ר האקדמיה, ברוס רוזנבאום. "אנחנו משוכנעים כי בשנים הבאות נמשיך לפתח את החוקים ככל שהתעשייה שלנו תלך ותהיה דינמית יותר".

שינוי נוסף הוא בקטגוריית המיני־סדרה שתיקרא מעתה "סדרה מוגבלת" (limited series), והיא מוגדרת כ"תוכניות של שני פרקים לפחות שאורכן המצטבר הוא לפחות 150 דקות שידור והם מספרים סיפור מלא המסתיים בסופה, כאשר הדמויות והעלילות לא ממשיכות לעונה נוספת".

עוד קטגוריה שתשתנה היא של שחקני האורח. לפי הכללים החדשים אי אפשר יהיה להעמיד בה שחקן או שחקנית שמשתתפים בחמישים אחוזים ויותר מהסדרה.

תוכניות הבידור יחולקו לשתי קטגוריות נפרדות. באחת יהיו תוכניות דיבור ובקטגוריה השנייה יהיו תוכניות מערכונים. הקטגוריה השנייה תוגש בטקס האמי היצירתי (שאינו מתרחש בערב היוקרתי המועבר בשידור חי בכל העולם).

כתום זה השחור החדשצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ