מנחה הטלוויזיה ביל אוריילי: לא שיקרתי, הייתי באזור קרב

מנחה תוכנית החדשות של רשת פוקס האמריקאית, ביל אוריילי, הכחיש בתוקף טענות שלפיהן הוא עיוות דיווח שלו מאיזור לחימה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

מנחה תוכנית החדשות של רשת פוקס האמריקאית, ביל אוריילי, הכחיש בתוקף טענות שלפיהן הוא עיוות דיווח שלו מאיזור לחימה. אוריילי פתח את תוכניתו "האוריילי פקטור" ביום שישי באומרו שההפגנה שסיקר בבואנוס איירס בזמן מלחמת פולקלנד היתה מבחינתו "לחימה".

"כל מה שאי פעם אמרתי על הקריירה העיתונאית שלי – הכל אמת", אמר. הוא תקף מי שטען כלפיו את הטענות בעיתון "מאת'ר ג'ונס" במלים: "האיש הזה, דייוויד קורן, בן 56, עובד בשביל עיתון שמאלי קיצוני 'מאת'ר ג'ונס' והוא זורק עלי רפש, בי, כתבכם הנאמן, בטענה שאני פברקתי את דיווחי המלחמה שלי", הסביר. הוא המשיך וכינה את העיתון "הדרג הנמוך ביותר של העיתונות באמריקה", והוסיף שהוא נהנה מ"תפוצה נמוכה".

אוריילי אמר בעבר כי הוא "דיווח מאזור לחימה מאל סלוודור ועד למלחמת פולקלנד", וכן כי "שרד מצב לחימה בארגנטינה בזמן מלחמת פולקלנד". קורן הבהיר בכתבה כי אוריילי בכלל היה בבואנוס איירס בזמן המלחמה, וכי עיתונאים אמריקאים כלל לא הורשו להגיע לשם באותו הזמן. אוריילי הסביר כי לדווח מהפגנות בבואנוס איירס, הרחק מהלחימה האמיתית, היה מסוכן. הוא טען כי מעולם לא אמר שהיה באיים והתעקש כי ההפגנות בעיר היו בבחינת אזור לחימה. "האלימות היתה נוראית", אמר.

אוריילי התלונן על כך שהיה עליו להגיב לשאלות של גופי תקשורת בגלל אותה כתבה ב"מאת'ר ג'ונס", משום שהסיפור הזה לדבריו שירת אינטרסים של השמאל. אוריילי סיים את פרץ הדברים שלו באומרו כי הביקורת נגדו הזכירה לו מקרה מלפני שנים כאשר סנטור אל פרנקן (מהמפלגה הדמוקרטית ממינסוטה), הטיל ספק בעברו כבן למשפחה ממעמד הפועלים.

לאחר הדברים האלה הוא סיכם כי "זאת עוד הוכחה שהתקשורת האמריקאית מושחתת", ואז דיבר עם עמיתיו לרשת ואלה הסכימו כי הוא קורבן להתקפות התקשורת הליברלית בגלל עמדותיו השמרניות. "מאת'ר ג'ונס" מצדם דרשו מאוריילי להתנצל על "הנימה האלימה" שבדבריו, אך הוא סירב.

הסיפור על אוריילי התפרסם זמן קצר לאחר שמגיש החדשות בריאן ויליאמס של רשת אן־בי־סי נאלץ להשעות עצמו מתפקידו לאחר שנודע כי עיוות דיווח שלו מאזור מלחמה, וטען כי היה במסוק שנפגע על ידי ארפיג'י בזמן הלחימה בעיראק, בעוד שכבר היה על הקרקע כאשר מסוק אחר נפגע. מאז השעייתו, מהדורת החדשות הלילית בהגשתו סובלת מירידה בנתוני הצפייה.

ביל אוריילי. מכיחש את הטענותצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ