הסדרה "רוז", על פרשת רצח רוז פיזאם, לא תשודר

בית המשפט הפך החלטה קודמת שהתירה את שידור קלטות החקירה בפרשה, והדבר אסור כעת. על פי רשות השידור, לא ייתכן שידור הסדרה בלי חומרי החקירה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

רשות השידור לא תוכל לשדר את סדרת התעודה "רוז", העוסקת בפרשת רצח הילדה רוז פיזם. בית המשפט המחוזי בעיר לוד הפך החלטה קודמת שהתירה את שידור קלטות החקירה בפרשה, והדבר אסור כעת. על פי רשות השידור, לא ייתכן שידור הסדרה בלי חומרי החקירה.

"רוז" היא הסדרה התיעודית החדשה שיצר הבמאי והמפיק, דרור מורה, יוצר הסדרה והסרט "שומרי הסף" (שגם היא שודרה בערוץ 1). הפקת הסדרה "רוז", כך הסבירו ברשות השידור, ארכה שלוש שנים וכוללת ראיונות עומק עם גורמים שונים הקשורים לפרשה, בנוסף להתבססותה על חומרי החקירה. לפני כשבוע וחצי נענה בית המשפט לבקשת רשות השידור והתיר את חשיפת חומרי החקירה, בהם למשל שחזור הרצח על ידי סבה של רוז, רוני רון. החומרים אף פורסמו בכלי תקשורת אחרים.

סבה של רוז, רוני רוןצילום: אלון רון

עם זאת, בימים האחרונים פנתה לבית המשפט אמה של הילדה, מארי פיזם, אליה הצטרפו גם רשויות הרווחה, ודרשה כי החומרים לא ישודרו מטעמי פגיעה בפרטיותה. אתמול (23.2) דן בית המשפט בבקשה. הדיון נערך בדלתיים סגורות ותוכן ההחלטה או הנימוקים לה, נאסרו לפרסום.

מרשות השידור נמסר כי היא "סבורה שזכות הציבור לדעת היתה צריכה לגבור על כל טענה לפגיעה באותם צדדים שלישיים והיא לומדת את ההחלטה ושוקלת את האפשרויות המשפטיות העומדות לפניה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ