רותה קופפר
רותה קופפר

תוכניות האירוח הליליות האמריקאיות לא מפסיקות לעסוק בתוצאות הבחירות בישראל. הפעם מגיש התוכנית "זמן אמיתי" של ערוץ HBO, ביל מאהר, צידד באמירתו השנויה במחלוקת של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ביום הבחירות, "הערבים מגיעים בכמויות אדירות לקלפי".

מאהר עשה זאת בפאנל בתוכניתו בשישי בערב שבו השתתפו חבר הקונגרס לשעבר ג'ק קינגסטון מג'ורג'יה, חברת המועצה לשעבר של ניו יורק, קירסטין קווין ויועצת אסטרטגיה של הרפובליקאים מרסדרס שלאפ. כל אחד תמך באמירתו של נתניהו או התנגד לה לפי השקפתו הפוליטית. קווין אמרה כי מדובר בניסיון להפחיד את הבוחרים, שלאפ אמרה כי הוא בסך הכל התכוון שהערבים שמגיעים לקלפיות לא מתכוונים לבחור בו, ואז הוסיף מאהר: "שמעתי הרבה פרשנים כאן אומרים שזה כאילו שמיט רומני, בערב הבחירות ב-2012, היה מזהיר מפני כמויות אדירות של מצביעים שחורים. אבל אני לא משוכנע שמדובר באנלוגיה טובה. ההשוואה היתה במקומה אילו אמריקה היתה מדינה מוקפת ב-12 או 13 אומות שחורות שצבאותיהן תקפו אותה פעמים רבות, כולל ממש בשנה שעברה. האם היינו נותנים לשחורים להצביע במקרה כזה? לא יודע. כאשר תקפו אותנו היפנים, לא רק שלא נתנו ליפנים כאן להצביע, אלא שאספנו אותם במחנות".

מאהר מתייחס לאירוע מ-1942, שאירע לאחר הפצצת פרל הארבור על ידי היפנים. ארצות הברית העבירה בין 110 ל-120 אלף מהגרים ממוצא יפאני למחנות הסגר. 62% מהאוכלוסייה הזאת היו אזרחי ארצות הברית.

***

כך סיכם בשבוע שעבר ג'ון סטיוארט את מערכת הבחירות, ואת הצהרתו של נתניהו כלפי הערבים:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ