יוצרי "משחקי הכס" שוב נאלצים להגן על סצינה שנויה במחלוקת

לטענתם, הצופים שהציפו את טוויטר בתגובות נסערות "אינם רואים את אותו העולם שגיבור הסדרה השנוא רואה. בשבילו, קסם הוא אמיתי ואפקטיבי ולכן הקונפליקט שלו אמיתי". זהירות ספוילרים

חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: רויטרס

העונה הנוכחית של "משחקי הכס" ממשיכה למתוח את גבולות האכזריות. לאחר התגובות הקשות לאונס שעברה סאנסה על ידי רמזי, הפרק ששודר בתחילת השבוע עורר סערה בגלל סצינה אלימה נוספת (זהירות, ספוילר).

סטאניס, שלפני פרקים ספורים חשף צד אוהב ברגע יפה עם בתו, העלה את שירין על המוקד לאחר שמליסנדרה שכנעה אותו שהקרבתה לאל האור תסלול את דרכו לכס הברזל. במהלך הסצינה הקשה הוא אוטם את לבו לזעקותיה ולזעקות אמה - וצופה בה נשרפת.

כצפוי, טוויטר הוצף בציוצי שנאה לסטאניס. במגזין "גרנטלנד" הסבירו את מקור הזעם בכך ש"משחקי הכס" אינה נתפשת כסדרה תקופתית אלא כסדרה מודרנית שנוגעת לימינו וככזו, שריפה של נערה בעודה בחיים אינה משרתת את הנרטיב של הסדרה בשום אופן.

יוצרי העיבוד הטלוויזיוני של "משחקי הכס", דיוויד בניוף ודי.בי. וייס, מיהרו להגיב על הסערה האחרונה והכריזו שהטרגדיה שהתרחשה בפרק מוצדקת לחלוטין. "דברים נוראים התרחשו בסדרה, וזהו אחד המוצדקים מבחינה עלילתית", אמר וייס ל"אנטרטיינמנט וויקלי". "צופי 'משחקי הכס' אינם רואים את אותו עולם שסטאניס ומליסנדרה רואים. בשביל הדמויות הללו, קסם הוא אמיתי ואפקטיבי".

השניים הרחיבו בנושא בהצצה אל אחורי הקלעים של הפרק והתעקשו שהקונפליקט של סטאניס הוא אמיתי, ונבנה מהרגע שבו סטאניס הוצג לצופים בסצינה שבה הוא ומליסנדרה שורפים אנשים בעודם בחיים. "ברגע שסטאניס מקבל החלטה הוא לא משנה את דעתו", אומר בניוף. "זה חלק מהחוזק ומהחולשה שלו".

יוצרי הסדרה אף העלו שאלות מעניינות על מה שמניע את התגובות הנסערות של הצופים. וייס טען בראיון שהשאלה האמיתית היא "כיצד הצופים מחליטים איזו דמות ראויה לאמפתיה" - וכך למעשה שלח חיצי ביקורת לצופים ולעיתונאים שהחליטו להחרים את הסדרה לאחר שסאנסה נאנסה - בעוד שאונס של נשים אחרות, כולל פדופיליה שהוצגה בפרק הנוכחי, מתקבלים בשקט יחסי.  

"אם גיבור על גורם לבנין לקרוס ו-5,000 האנשים שהיו בתוכו מתים, האם זה נוגע בצופים?" שאל. "הרי לא מדובר באנשים שאנחנו מכירים. אבל אם כלב אחד יידרס על ידי מכונית, זה יהיה הדבר הכי נורא שראינו. אז במקום לשאול 'למה אתה הורג דמות שאנחנו אוהבים כל כך', אולי בפעם הבאה שמישהו פחות מוכר ימות, האכזריות תיגע בצופים באופן שאינו תלוי במידת היכרותם עמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ