חן חדד
חן חדד

לאחר שורה של טיזרים קצרצרים שהכינו את הקרקע לחזרתה של "פארגו" לעונה שנייה, הגיע קדימון ראשון שמעניק הצצה לעלילה ולנבחרת השחקנים המרשימה.

בדומה לסדרות אנתולוגיה כמו "בלש אמיתי" ו"אימה אמריקאית", גם העונה החדשה של "פארגו" כוללת שחקנים חדשים וסיפור חדש, שמתרחש בעולם דומה לזה שהוצג בעונה הראשונה. הפעם, העלילה מתרחשת בסו פולז בדרום דקוטה ב-1979 – מקום ושנה שהוזכרו בעונה הקודמת על ידי לו סלברסון, אביה של מולי – שדיבר על מקרה מצמרר שאירע כאשר עבד שם בתחנת המשטרה לאחר שובו מוייטנאם. העלילה תנוע בין סו פולז ובין לוברן שבמינסוטה.

קדימון לעונה השנייה של "פארגו"

בין כוכבי העונה החדשה ניצבת שחקנית הקולנוע קירסטן דאנסט ("ספיידרמן", "מלנכוליה"), שהחליטה להתרחק מעט מהוליווד ולבחור את תפקידיה בקפידה מאז שהתמודדה עם דכאון ואושפזה במרכז טיפולי ב-2008. השחקנית הסבירה מאז בראיונות, שהתקשתה להתמודד עם החשיפה הציבורית ועם "הדיכוטומיה ההוליוודית" שמצפה ממנה להיות שחקנית רגישה, פגיעה ואותנטית ובאותה עת להיות תמיד חברותית ונחמדה לכולם. זהו התפקיד המשמעותי הראשון שלה בסדרת טלוויזיה מאז שהופיעה בשנות התשעים ב"אי.אר".

דאנסט מגלמת קוסמטיקאית מעיר קטנה שחולמת על העיר הגדולה וג'ס פלמונס ("אורות ליל שישי", "שובר שורות") מגלם את בעלה, עוזר קצב שמנסה לתמוך בחלומותיה, למרות שהוא לא חולק עמה את אותן השאיפות לעתיד. פטריק וילסון ("השומרים", ותפקיד זכור בסדרה "בנות") מגלם את דמותו של לו סלברסון הצעיר, טד דנסון ("חופשי על הבר", "CSI"), בתפקיד חמו שמכהן כשריף. וג'ין סמארט ("24", "סמנתה מי") קטפה את תפקיד האם של משפחת פשע.

טיזר: "פארגו"

נבחרת הכוכבים כוללת גם את ניק אופרמן ("מחלקת גנים ונוף"), קיראן קולקין ("איגבי"), כריסטין מילוטי ("איך פגשתי את אמא") ובראד גארת' ("כולם אוהבים את ריימונד").

נהירתם של כוכבי קולנוע וטלוויזיה לעונה הבאה של "פארגו" אינה מפתיעה. העונה הראשונה השכילה להשתמש בעולם המוכר מהסרט כדי ליצור את תחושה ש"רק סטינו" מהרחוב שבו התגורר ג'רי (ויליאם ה. מייסי) לבית השכן ברחוב המקביל, לביתו של לסטר נייגארד (מרטין פרימן) שסופג השפלות יומיומיות עד שנכנס לחייו לורן מאלוו (בילי בוב תורנטון), גבר אלים שמתענג על דחיפת אנשים לקצה. המשחק המדויק של נבחרת הכוכבים לצד האלימות הסתמית וההומור הכהני האופייני, הפכו את הדרמה לממתק טלוויזיוני מהנה ומטלטל.

הצלחת העונה הראשונה הובילה לזכייתה של "פארגו" בפרס האמי למיני-סדרה הטובה ביותר, לבימוי ולליהוק, בצד חמש-עשרה מועמדויות נוספות לכתיבה ולשחקנים (אליסון טולמן, קולין הנקס, מרטין פרימן ובילי בוב ת'ורנטון). הסדרה זכתה גם בפרס גלובוס הזהב למיני-סדרה הטובה ביותר ות'ורנטון זכה בפרס השחקן הטוב ביותר במיני-סדרה או סרט טלוויזיה.

העונה החדשה של "פארגו" תעלה לשידור בארצות הברית באוקטובר הקרוב. יוצר הסדרה, נח האולי, חתום גם על העונה החדשה והאחים כהן משמשים כמפיקים בכירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ