הורים בריטים קוראים לילדיהם בשמות גיבורי "משחקי הכס" ו"אחוזת דאונטון"

244 תינוקות זכו לשם אריה, שזכה לעלייה מטאורית באהדה אליו בעקבות הסדרה, וגם תיאון, טיריון, סאנסה ואפילו חאליסי נהפכו לשמות אהובים על הורים טריים באנגליה

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חאליסי ב"משחקי הכס". העניקה השראה ל-53 זוגות הורים

הקשר הרגשי שצופים מפתחים לגיבורי הסדרות האהובות עליהם גולש לא פעם גם למציאות. המשרד הבריטי לסטטיסטיקה פרסם את הדו"ח השנתי לשמות הפופולריים לתינוקות בשנה החולפת, וחשף שורה ארוכה של צופי "משחקי הכס" שבחרו בשמות גיבורי הסדרה לתינוקות. בצד החיבה לשמות הללו, רבים בחרו בהם כמחווה לדרמה המצליחה, המבוססת על סדרת הספרים הפופולרית.

לפי הדו"ח, 244 הורים בריטים בחרו בשם אריה, כשם דמותה מוכת הגורל של אריה סטארק ושישה העדיפו דווקא את שמה של אחותה המעונה לא פחות, סאנסה. דאינריז טארגריין סיפקה השראה ל-53 זוגות הורים טריים שבחרו בכינוי חאליסי כשמה הרשמי של התינוקת, ותשעה החליטו על השם דאינריז.

גם בנים שנולדו בשנה האחרונה זכו בשמות בהשראת גיבורי הסדרה. באופן מפתיע למדי, השם הפופולרי הוא דווקא תיאון, כשמו של הבן לבית גרייג'וי שבגד בבית וינטרפל, שרף ילדי איכרים בעודם בחיים ועונה עד שנשמתו הושחתה. 18 הורים בחרו בשמו לילדיהם. גם טיריון לניסטר זכה לאהדה ו-17 הורים בחרו בשמו.

במקביל, נחשף גם שהצלחת הדרמה התקופתית "אחוזת דאונטון" הובילה את הבריטים לחבב מחדש שמות שהיו פופולריים בזמן התרחשותה - תחילת המאה ה-20, ובהם רוז, קורה, ויולט ואדית. בשימוש בכולם נרשמה עלייה חדה מאז שידור העונה הראשונה של הסדרה, שתרד מהמסך בתום העונה השישית.

סופי טרנר ופיטר דינקלייג' ב"משחקי הכס"צילום: אי־פי

רשימות מסוג זה מעוררות סקרנות רבה לא רק בקרב הורים לעתיד, אלא גם בקרב הציבור והתקשורת, מאחר שהן נתפשות כעדויות למגמות תרבותיות ומשקפות גם את מקומה המשמעותי של הטלוויזיה בעידן הנוכחי.

בצד הבחירה בשמות של גיבורי הסדרות לתינוקות, עדות נוספת להשפעה הגדולה של הסדרות המצליחות ניתנה גם בסערת הרגשות שחוו צופים רבים לאחר מותן של דמויות אהובות עליהם. כך, למשל, מאות צופים אמריקאים העלו לרשת סרטונים שבהם הם נראים בוכים בכי תמרורים לאחר אירועי "החתונה האדומה" ב"משחקי הכס" ואחרים התכנסו לניחום אבלים בפאנל מיוחד שערכו יוצרי "האשה הטובה" לאחר שהרגו את אחת הדמויות הראשיות.

למרות כל זאת, בראש רשימת השמות לתינוקות נמצאים כבר שנים שני שמות שלא מגיעים בהכרח מעולם הטלוויזיה - אוליבר לבנים (מאז 2013) ואמליה לבנות (מאז 2011). השם ג'ורג' טיפס השנה למקום השביעי, ככל הנראה בעקבות החיבה הגדולה לנסיך ג'ורג' מקיימברידג', וחזאי השמות בטוחים ששרלוט - שמה של אחותו התינוקת, שנולדה במאי האחרון - צפוי לזכות במקום של כבוד ברשימה של השנה הבאה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ