"פורבס": כוכבות "המפץ הגדול" ו"משפחה מודרנית" הן בעלות השכר הגבוה בטלוויזיה

השחקניות הקומיות סופיה ורגרה וקלי קואקו חולקות את המקום הראשון ברשימה, הכוללת גם קומיקאיות כמו טינה פיי, איימי פולר, מינדי קלינג וזואי דשנל. ועדיין, הרשימה משקפת גם את הפער מול שכר הגברים בתעשייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלי קואקו וג'ים פרסונס ב"המפץ הגדול"צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

מגזין "פורבס", פירסם לפני שבועיים את רשימת שחקני הטלוויזיה בעלי השכר הגבוה ביותר ב-2015, ובמקום הראשון דורג כוכב "המפץ הגדול" ג'ים פרסונס. כעת חשף המגזין את רשימת 15 השחקניות המרוויחות בטלוויזיה, וגם בראשה ניצבות שחקניות קומיות.

את המקום הראשון ברשימה חולקות שתי שחקניות קומיות. האחת היא כוכבת "משפחה מודרנית", סופיה ורגרה, שמדורגת בפסגה בפעם הרביעית ברציפות. השנייה היא כוכבת "המפץ הגדול", קלי קואקו, שהעפילה מהמקום השלישי ברשימה של 2014 למקום הראשון.

"פורבס" מדווח שהשתיים הרוויחו בשנה החולפת 28.5 מיליון דולרים. החישוב כולל לא רק את השכר שכל כוכב או כוכבת מקבלים עבור עבודתם אלא גם את יכולתם למנף את החשיפה שהם זוכים לה ולככב בקמפיינים ופרסומות של חברות גדולות.

ורגרה מככבת בקמפיינים של מותגי ענק עוד מ-2011, מייצרת קולקציית בגדים לחברת "קיי-מארט" ומנהלת חברה לייצוג שחקנים. קואקו וחבריה ל"המפץ הגדול" עיכבו בשנה שעברה את הפקת הסדרה ודרשו באופן קולקטיבי להעלות את השכר למיליון דולרים לפרק (בדומה למשא ומתן האגדי של כוכבי "חברים"). הקפיצה בשכרה, בצד החוזה של השחקנית עם חברת "פרייס-ליין", הובילו אותה היישר למקום הראשון לצד ורגרה.

השחקנית סופיה ורגרה, מהסדרה משפחה מודרנית צילום: רויטרס

הרשימה כוללת שורה ארוכה של קומיקאיות, ובהן ג'ולי בוון ("משפחה מודרנית") במקום השלישי עם רווח של 12 מיליון דולרים, איימי פולר (כוכבת "מחלקת גנים ונוף" ו"קיץ אמריקני חם ורטוב", שגם פרסמה לאחרונה ספר חדש) במקום השישי עם 10.5 מליון דולרים. מינדי קלינג (כוכבת "מינדי", שכתבה גם היא ספר נוסף בשנה החולפת) במקום השמיני עם 9 מליון דולרים ופטרישיה היטון ("מקום טוב באמצע") במקום התשיעי עם 7 מליון דולרים.

טינה פיי (שיצרה את הקומדיה "קימי שמידט" שעלתה בתחילת השנה ושבה להנחות את טקס גלובוס הזהב עם איימי פולר) במקום ה-11 עם רווח של 6.5 מיליון דולרים, וזואי דשנל ("הבחורה החדשה") חותמת את הרשימה במקום ה-15 עם חמישה מליון דולרים.

זואי דשאנל ב"הבחורה החדשה"

גם שחקניות דרמטיות נכנסו לרשימה, ובראשן אלן פומפאו ("האנטומיה של גריי"), שדורגה במקום הרביעי עם 11.5 מיליון דולרים. מיד אחריה ניצבת מרישקה הרגיטאי ("חוק וסדר: מדור מיוחד") עם 11 מיליון דולרים. במקום השישי מדורגת ג'וליאנה מרגוליס ("האישה הטובה") שהשתכרה 10.5 מיליון דולרים וחולקת את המקום בדירוג עם פולר.

קארי וושינגטון ("סקנדל") מדורגת במקום התשיעי עם 7 מיליון דולרים ואמילי דשנל ("עצמות") במקום האחד-עשר עם 6.5 מיליון דולרים. פאולי פרטה ("CSI") במקום השלושה עשר עם 6 מיליון דולרים ורובין רייט ("בית הקלפים") במקום ה-14 עם 5.5 מיליון דולרים.

אף שמדובר בנשים מצליחות ומוערכות שמרוויחות היטב, הרשימה משקפת פער בין הרווח השנתי של השחקניות ובין הרווח של השחקנים בתעשיה. השכר הנמוך ביותר ברשימת השחקנים המרוויחים שייך לקווין ספייסי ("בית הקלפים") שהרוויח 9.5 מליון דולרים, וברשימה הנוכחית השכר הנמוך ברשימה עומד על 5 מליון דולרים ושייך לזואי דשנל.

תעשיית הטלוויזיה נמצאת לכאורה ב"תור הזהב", אך הרשימה מעידה שאיכות התפקידים המוצעים במסך הקטן אינה משתקפת בחשבון הבנק ביחס לתפקידים המוצעים בקולנוע (בעיקר ביחס לשחקנים שמככבים בסדרות סרטים, שבדומה לסדרת טלוויזיה נפרשות על פני כמה שנים).

דוגמה לכך היא שכרה של ג'ניפר לורנס ("משחקי הרעב"), שדורגה במקום הראשון ברשימת שחקניות הקולנוע המרוויחות ביותר. השחקנית השתכרה בשנה החולפת 52 מיליון דולרים, כמעט כפול משכרן של ורגרה וקואקו. שכרה של לורנס משקף את הפער שקיים גם בקולנוע בין שכר הגברים והנשים. רוברט דאוני ג'וניור ("איירון מן", "הנוקמים"), שמדורג במקום הראשון בפעם השלישית ברציפות, נהנה מהכנסות של 80 מיליון דולרים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ