חן חדד
חן חדד
ג'ון סנואו ב"משחקי הכס"
ג'ון סנואו ב"משחקי הכס"צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הסדרה
חן חדד
חן חדד

רבות דובר על גורלו של ג'ון סנואו מאז שידור פרק סיום העונה החמישית של "משחקי הכס" ביוני האחרון (זהירות, ספוילר). בסצינת הסיום של הפרק סנואו נבגד על ידי אנשי משמר הלילה, שדקרו אותו בזה אחר זה והותירו אותו מתבוסס בדמו.

אינספור מעריצים טענו שהוא נותר בחיים, ולו רק מפני שניסיון העבר מלמד כי יוצרי "משחקי הכס" לא יפספסו הזדמנות להציג ראש ערוף או מוות זוועתי שאינו מותיר מקום לספקות. אחרים הציפו את הרשת גם בתיאוריה שנתמכת במראה עיניו, שנדמה שמשנות לרגע את צבען לגוון בהיר יותר. לפי המעריצים, פירוש הדבר הוא שנשמתו עברה לזו של זאב הבלהות שלו עד שיקום לתחייה.

הסערה סביב גורלו של סנואו לא שככה גם בזמן שחלף מאז, ומעריצים וצלמים עקבו אחר כל צעד של קית הרינגטון, המגלם את דמותו. העובדה שהשחקן לא קיצץ את שיערו הארוך (אף שהכריז בראיונות שיעשה זאת ברגע שיסיים עם "משחקי הכס"), בצד דיווחים מצולמים המראים אותו בעיר בלפסט, שם מצולמות הסצינות שמצפון לחומה, רק חיזקו את הציפייה לחזרתו לעונה הבאה.

כעת נראה שאפשר להמר בביטחון על שובו. רשת HBO האמריקאית פרסמה הבוקר (שני) בטוויטר ש"משחקי הכס" תשוב לעונה השישית באפריל הקרוב, וצירפה לציוץ פוסטר של פניו המדממות של סנואו.

שובו הצפוי רק מחזק את התיאוריה הפופולרית על כך שכס הברזל שייך לסנואו בגלל זהותם האמיתית של הוריו הביולוגים. מי שבקיא באובססיה סביב "משחקי הכס" מכיר את הסיפור שלפיו הסופר ג'.ר.ר מרטין הסכים לכך שדייוויד בניוף וד.ב. וויס יעבדו את ספריו לסדרת הטלוויזיה רק לאחר שניחשו נכונה מיהי אמו של סנואו. הפרט המסתורי הסעיר במשך שנים את קוראיה של סדרת הספרים, שמילאו את הרשת בהסברים שלפיהם סנואו אינו בנו הממזר של נד סטארק, אלא של אחותו, ליאנה סטארק, מה שהופך אותו לבנו של רייגאר טארגאריאן ולאחיינה של דאינריז - ולטוען לכס הברזל.

תיאוריית ג'ון סנואו

בעונה החדשה נראה גם את אייזק המפסטד רייט, המגלם את דמותו של בראן סטארק, שנעדר מהעונה החמישית, לאחר שדמותו הדביקה את הקצב עם עלילת הספרים לפני שאר הדמויות. התסריטאים לא רצו ליצור פער זמן גדול מדי בינו ובין הקצב של יתר גיבורי הסדרה - שעמדו לפני כמה שיאים עלילתיים - והחליטו שבראן והודור לא יקחו חלק בעונה החמישית. יוצר הסדרה בניוף הכריז שבראן יגיע לעונה השישית לאחר שניצל את הזמן שחלף מאז היעדרו כדי לפתח מומחיות בכישוריו כוורג (במונחיה של הסדרה: אדם בעל יכולת להיכנס למוחם של בעלי חיים ולראות ולחוות את העולם דרכם).

לעונה השישית הצטרפו גם שורה של שחקנים חדשים: השחקן והדוגמן הבריטי פרדי סטרומה ("UnReal") יגלם את דיקסון, אחיו הצעיר של סאם טארלי; פילו אסבק, כוכב הסדרה הדנית "הממשלה" (Borgen), יגלם את דמותו של יורון גרייג'וי, דודו של תיאון גרייג'וי הידוע לשמצה כפיראט ערמומי וחסר רחמים; השחקן הבריטי איאן מקשיין ("דדוווד") לוהק לתפקיד שפרטיו נשמרים בסודיות; והשחקן הוותיק מקס פון סידוב יגלם את העורב בעל שלוש העיניים שהופיע בחלומותיו של בראן סטארק מאז העונה הראשונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ