חן חדד
חן חדד

זה כמעט ארבעה עשורים שפסטיבל סאנדנס מעניק במה לטובי יוצרי הקולנוע העצמאי בעולם. הפסטיבל, שנוסד על ידי השחקן והבמאי רוברט רדפורד בשלהי שנות השבעים, החל בשנים האחרונות לחגוג גם את טשטוש הגבולות בין הקולנוע והטלוויזיה, ולהציג סדרות טלוויזיה בהקרנות בכורה.

הפסטיבל, שפתח הבוקר (חמישי) את שעריו ויימשך עשרה ימים, הקרין בעבר את הסדרות "הג'ינקס" ו"קצה האגם" (ששודרה בערוץ סאנדנס). השנה מצפות לקהל הפסטיבל בכורות עולמיות של שבע סדרות, בהן הפקות של אתרי הסטרימינג נטפליקס, אמזון והולו. חבר השופטים של הפסטיבל הנוכחי כולל את כוכב "מד מן" ג'ון האם, ואת יוצרת וכוכבת "בנות" לינה דנהאם.

אירוע הדגל הטלוויזיוני של הפסטיבל הוא הקרנת הבכורה של הסדרה החדשה "22.11.63" המבוססת על ספרו רב המכר של סטיבן קינג. הסדרה, שהופקה על ידי ג'יי ג'יי אברהמס לאתר הסטרימינג הולו, נסבה סביב דמותו של של מורה לספרות (ג'יימס פרנקו) שמגלה שער שיכול להעביר אותו לשנות ה-60 ומנסה למנוע את רצח ג'ון פ. קנדי.

הסדרה החדשה של הבמאי סטיבן סודרברג, "חברה בתשלום" תוקרן גם היא בפסטיבל. הסדרה, בכיכובה של ריילי קיאו ("מג'יק מייק"), מבוססת על סרטו של הבמאי מ-2009. עלילתה מעניקה הצצה דרמטית לשירות המוצע על ידי נערות ליווי המשלב בין סקס ובין דייטים, הצהרות אהבה, ושאר אלמנטים של מערכת יחסים נורמטיבית.

קדימון לסדרה "The Girlfriend Experience"

עוד יוקרנו בפסטיבל שורה של סדרות תיעודיות, בהן הסדרה התיעודית הקומית של נטפליקס "Chelsea Does", בכיכובה של צ'לסי הנדלר. הקומיקאית בוחנת בסדרה נושאים כמו נישואים, גזענות, טכנולוגיה וסמים, ובין השאר, מבקרת גם בעמק הסיליקון ובישראל. בנוסף תוצג סדרה תיעודית קומית חדשה של רשת סי-אן-אן, בשם "United Shades of America", שתחקור בהומור תרבויות שונות באמריקה, והסדרה התיעודית החדשה של אמזון, "The New Yorker Presents", המעבדת כתבות בולטות של המגזין לקטעי שירה, ראיונות, סרטונים קצרים ואנימציה.

את רשימת האירועים הטלוויזיונים יחתמו "O.J: Made in America", מיני-סדרה תיעודית על משפטו של או. ג'יי סימפסון שהופקה עבור ערוץ ESPN, וסדרת רשת חדשה בשם "The Skinny". הסדרה, שנתמכה על ידי מימון המונים בקיקסטארטר והופקה על ידי חברת ההפקה של ג'יל סולוויי (יוצרת "טרנספרנט"), עוקבת אחר כוכבת יוטיוב פמינסטית המחלימה מבולמיה ומנסה לשוב לעולם הדייטים.

קדימון: "The New-Yorker Presents"

בצד פסטיבל סאנדנס, פסטיבלי קולנוע נוספים החלו להוסיף לאחרונה תוכן סדרתי. בין השאר, הוספה בפסטיבל טורנוטו קטגוריה לסדרות טלוויזיה, ובטקס פרסי הגותהאם לסרטים עצמאיים הוספו בשנה שעברה שתי קטגוריות לסדרות טלוויזיה וסדרות רשת ראויות לשבח.

בזירה הקולנועית, המהווה את לב פסטיבל סאנדנס, יוצגו בין השאר סרטיהם החדשים של טוד סולונדז, ורנר הרצוג וקלי רייכהרדט. הנציגות הישראלית השנה כוללת את "סופת חול" של עילית זקצר, העוקב אחר סיפורן של שתי נשים בדואיות, והסרט התיעודי "המתנחלים" של שמעון דותן על מפעל ההתנחלויות. שני הסרטים ישתתפו בתחרות הבינלאומית מול עשרה סרטים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ