רומן המד"ב של מרגרט אטווד, "סיפורה של שפחה", יעובד לסדרת טלוויזיה

הספר הדיסטופי זוכה הפרסים של אטווד, שבמרכזו נשים הנאלצות להרות וללדת ילדים למפקדי דיקטטורה צבאית יעובד לסדרה שתעלה באתר הסטרימינג "הולו" ב-2017 ותככב בה אליזבת מוס, כוכבת "מד מן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פגי אולסון (בגילומה של אליזבת מוס). חוצה את הקווים

אתר הסטרימינג הולו ממשיך לחזק את זירת התוכן המקורי שלו. בצד סדרות פופולריות כמו "הדרך", "קז'ואל" ו"מרושעים", בשנה הבאה יעלה לאתר עיבוד טלוויזיוני מצופה לספרה של מרגרט אטווד "סיפורה של שפחה" (שבתרגומו הראשון לעברית נקרא "מעשה השפחה").

כוכבת "מד מן" ו"קצה האגם", אליזבת מוס, תגלם את גיבורת הרומן הדיסטופי זוכה הפרסים, המתאר דיכוי נשים בדיקטטורה צבאית ודתית, שמתקיימת בשטחה של מה שהייתה פעם ארצות הברית. הרפובליקה קמה לאחר מתקפת טרור שבה נהרג נשיא ארצות הברית. המהפכנים, חברי תנועה בשם "בני יעקב", טפלו את האשמה על קיצוניים איסלאמיים, והשליטו סדר חדש המבוסס על ערכי הברית הישנה ועל ערכים שמרניים קיצוניים.

אטווד. ספרים הם כמו פתק בבקבוקצילום: אי־פי

הנשים איבדו את עצמאותן ואת גישתן לידע ונחלקו למעמדות. בעקבות ירידה חדה בשיעורי הילודה בגלל זיהום סביבתי ומחלות מין שגרמו לעקרות, נקבע מעמד של שפחות, עליהן נמנית גיבורת הרומן. השפחות הן נשים פוריות שתפקידן הוא להרות וללדת ילדים עבור המפקדים, ולמלא את מקום הרעיות, הניצבות בראש ההיררכיה הנשית.

השלטון מבסס את מעמד השפחות על דבריה של שרה לאברהם בספר בראשית: "ותאמר שרי אל-אברם, הנה-נא עצרני ה' מלדת--בא-נא אל-שפחתי, אולי אבנה ממנה". וכך בכל חודש מתנהל טקס דתי מקודש במהלכו על גיבורת הספר לקיים יחסי מין עם המפקד בזמן שרעייתו יושבת מאחוריה ומחזיקה בה. "אנחנו רחם מהלך על שתיים, זה הכול: כלֵי קיבול מקודשים, גביעי קודש ניידים", היא מתארת את מעמדה בספר.

הספר עובד לרדיו, לתיאטרון, לאופרה ולקולנוע. בסרט, שיצא בשנת 1990, כיכבה נטשה ריצ'רדסון כשפחה, ורוברט דובאל ופיי דאנווי גילמו את המפקד ורעייתו.

את הסדרה יוביל צמד מעט מפתיע, איליין צ'אייקן המשמשת כמנהלת האמנותית של דרמת ההיפ-הופ הסבונית "אימפריה" תכתוב את התסריט, וברוס מילר, מפיק ותסריטאי הסדרה העתידנית "המאה" ישמש כיוצר ומפיק הסדרה.

אטווד תשמש כיועצת להפקה. "אני נרגשת מהעיבוד הטלוויזיוני לספר", אמרה הסופרת הקנדית, זוכת פרס מאן בוקר ופרס ארתור סי. קלארק. "ועוד יותר נלהבת מכך שאליזבת מוס המוכשרת תגלם את הגיבורה הראשית". אטווד הוסיפה שבעיניה, הרומן רלבנטי לימינו עוד יותר מאשר בעת פרסומו ב-1985.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ