איתי שטרן
איתי שטרן

בפעם השנייה החודש פתחה הרשות השנייה בהליך הפרה נגד ערוץ 10, בעקבות מערכון סאטירי ששידר אסף הראל בתכניתו "לילה טוב". במערכון, ששודר ביום שלישי, תקף הראל את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ניסיונו לדחות את פתיחת תאגיד השידור הציבורי. 

במהלך המונולוג כינה הראל את נתניהו "מוכר אשליות" ואמר: "שום דבר לא מעניין אותך - לא אותך, ולא את חבורת הכלבלבים העלובה שסביבך. היום הצטרף כלבלב חדש, אבי ניסנקורן יושב ראש ההסתדרות. חשבתם שרק בימין יש אנשים שימכרו את האינטרסים שלכם? לא! נמצא יורש לבוז'י. מועמד עם עוד פחות עמוד שדרה!". 

בעקבות המונולוג הגיעו למשרדי הרשות כ-200 תלונות ובעקבותיהן נפתח הליך ההפרה. במסגרת ההליך, יבחנו אנשי הרשות האם המונולוג מנוגד לחוק הרשות השנייה. במכתב ששלחה ראש מחלקת התוכניות ברשות השנייה, ורד עזרא, למנהלת הרגולציה של ערוץ 10, לימור ג׳רבי, נכתב כי "המערכון של הראל עבר לכאורה על סעיף 11 א' בחוק הרשות השנייה, ולפיו אסורה 'פגיעה בטעם הטוב ובכבודו של אדם או ברגשות הציבור'״.

רק לפני כשבועיים פתחה הרשות בהליך זהה נגד הראל, בעקבות מערכון אחר בו מתח הראל ביקורת על ביקור נתניהו באפריקה - וטען שראש הממשלה עושה שימוש ציני בזכרו של אחיו, יוני נתניהו, שנפל במבצע אנטבה. בעקבות הליך זה התנצל הראל בשידור. השבוע תדון הרשות בעניין המערכון אודות יוני נתניהו, ובסופו צפוי ערוץ 10 להקנס בעשרות אלפי שקלים. 

מהרשות השנייה נמסר: ״הרשות פתחה בהליך הפרה לכאורה בעקבות אמירותיו של מגיש ערוץ 10, אסף הראל, שבגינן התקבלו תלונות רבות. הרשות עוקבת מדי יום אחר כלל התכנים המשודרים בגופי התקשורת אשר תחת פיקוחה, ותמשיך לפעול על מנת למנוע שימוש באמירות פוגעניות ובשפה בוטה". מערוץ 10 נמסר: ״העניינים שבינינו ובין הרשות השנייה מתנהלים בין שני הגופים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ