הסופר שהביא לעולם את ג'ופרי וראמזי מ"משחקי הכס" מזועזע מטראמפ

ג'.ר.ר מרטין, שכתב את סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח", יצא נגד המועמד הרפובליקאי לנשיאות: "מעולם לא היה אדם כשיר פחות להנהיג את האומה האמריקאית"

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ
חן חדד
חן חדד

ג'.ר.ר מרטין, יוצר סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" שסיפקה השראה לסדרת הפנטזיה "משחקי הכס", כבר הוכיח שהוא יודע דבר או שניים על טבעם המשחית של מאבקי שלטון ואינטריגות פוליטיות. יומיים לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, הסופר — ששרטט דמויות של מנהיגים אכזריים כג'ופרי ברתיאון וראמזי בולטון והגה הפיכות פוליטיות עקובות מדם — מזדעזע עמוקות מהמועמד הרפובליקאי לנשיאות, דונלד טראמפ.

ביום שישי האחרון, יצא מרטין נגד טראמפ בפוסט שהעלה לאתר שלו. "בכל שנותיי, מעולם לא היה מועמד לנשיאות כשיר פחות להנהיג את האומה האמריקאית", כתב. "אתם לא חייבים לאהוב את הילרי, אתם לא חייבים להקשיב למה שהילרי אומרת על טראמפ או למה שאני אומר על טראמפ. אתם רק צריכים להקשיב לטראמפ. אם אתם יכולים לעשות זאת ואתם עדיין שוקלים להצביע לו... טוב...".

מרטין, שנטען כי סיים לכתוב את טיוטת הספר השישי בסדרה, "רוחות החורף", הסביר שישב לבחון את ההבדלים באסטרטגיות הקמפיין של שני המתמודדים לנשיאות. על התשדירים של קמפיין הבחירות של טראמפ נגד קלינטון אמר שהם מלאים "האשמות, רמיזות וקריאות גנאי", אבל בסופו של דבר "אין בהם ממש". לעומתם, הקמפיינים הנגדיים "הרבה יותר עובדתיים" בעיניו. "קלינטון לא צריכה להשתמש בקריאות גנאי, או למתג את טראמפ כמושחת או שקרן'", כתב. "התשדירים מראים את טראמפ כמו שהוא ונותנים למה שהוא אומר לחתום את גורלו".

מרטין מנה שורה ארוכה של ביטויים גזעניים, סקסיסטים משפילים שבהם השתמש טראמפ, וסיים את הפוסט בטון פסימי. "זהו אדם שהתפאר שהוא יכול לעמוד בשדרה החמישית בניו יורק ולירות במישהו למוות, ועדיין לא יאבד קולות", כתב. "אני מתחיל לחשוב שהוא צדק".

מרטין מצטרף לשורה של יוצרים, אמנים וכוכבים שהוקיעו את טראמפ באופן פומבי בנסיון אחרון להשפיע על תוצאת הבחירות. לפני כשבועיים, הקומיקאית איימי שומר כינתה את טראמפ בהופעה "מפלצת כתומה, מטרידה מינית ומקימת קולג'ים מזויפים", והרגיזה 200 צופים שעזבו את האולם. גם לואי סי־קיי, שהשווה את טראמפ להיטלר בעבר, הופיע בתוכניתו של קונאן אובריאן בשבוע החולף וקרא לאזרחי ארצות הברית להצביע לקלינטון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ