בפעם החמישית ברציפות: "משחקי הכס" בראש טבלת ההורדות הפיראטיות - חדשות טלוויזיה - הארץ

בפעם החמישית ברציפות: "משחקי הכס" בראש טבלת ההורדות הפיראטיות

כך לפי נתונים של האתר "טורנט פריק". במקום השני "המתים המהלכים" ובמקום השלישי "ווסטוורלד"

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
"משחקי הכס"
חן חדד
חן חדד

גל סיכומי השנה מביא אתו גם את סיכום השנה המסורתי מזירת ההורדות הפיראטיות. אף שזהו אמצעי צפייה לא חוקי, בתעשיית הטלוויזיה עוקבים אחר הטבלה המשקפת את מדד הפופולריות של סדרות ואת כוח המשיכה שלהן בתעשיות הטלוויזיה הבינלאומיות.

סדרת הפנטזיה "משחקי הכס" מדורגת במקום הראשון, זו השנה החמישית ברציפות. לפי הנתונים שאסף אתר "טורנט פריק", פרק סיום העונה השישית זכה למספר שיא של שיתופים — 350 אלף גולשים שיתפו את הפינאלה במקביל. הפופולריות של הסדרה בהורדות מעידה על כוח המשיכה של העונה השישית, שהדביקה את קצב עלילת הספרים והתקדמה באופן בלתי תלוי בחזונו של ג'.ר.ר מרטין. במקביל לאהדה בקרב אתרי ההורדות הלא חוקיים, הסדרה קיבלה גם הכרה הרשמית מתעשיית הטלוויזיה, עם זכייתה בפרס האמי לדרמה הטובה ביותר זו השנה השנייה ברציפות. הסדרה, שזכתה ב–38 פרסי אמי, שברה גם את השיא של "פרייז'ר" נהפכה לסדרה המתוסרטת בעלת מספר הפרסים הגבוה ביותר בתולדות האמי.

מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ

במקום השני מדורגת דרמת הזומבים הפוסט־אפוקליפטית "המתים המהלכים". הסדרה, המשודרת ברשת AMC, פתחה באוקטובר האחרון את העונה השביעית בתום "קליף האנגר" מדובר. אף שעברה יותר מחצי שנה מאז אותו סימן שאלה מהדהד, הפרק זיעזע את הצופים. רבים הציפו את טוויטר בביטויי אבל ותדהמה בעוצמה שלא נראתה מאז ימי החתונה האדומה ב"משחקי הכס". היו גם מי שהאשימו את הסדרה בהתענגות על הסבל הפיזי והנפשי של גיבוריה ושל הצופים, וכינו את פרק הבכורה "פורנו עינויים".

במקום השלישי ניצבת הסדרה החדשה "ווסטוורלד", גם היא של HBO. הדרמה העתידנית מתרחשת בפארק שעשועים המשחזר את ימי המערב בפרוע באמצעות רובוטים תבונתיים, המתחילים להבין את מקומם בפנטזיות האפלות של האורחים. עלילתה המתעתעת הובילה לדיונים וסערים ותיאוריות שהציפו את הרשת במטרה לפענח את סודותיה.

עם הסדרות הפופולריות המדורגות בעשירייה נמנות "הפלאש", "החץ", "המפץ הגדול", "ויקינגים", לוציפר" ו"חליפות". את הרשימה חותמת תוכניתם של יוצאי "טופ גיר", "The Grand Tour", המדורגת במקום העשירי.

כמה סדרות שנכללו בעשירייה בשנה שעברה נותרו השנה מחוץ לרשימה, בהן "מר רובוט", "סופרגירל" ו"הרשימה השחורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ