תאגיד השידור "כאן" יקצה 200 מיליון שקלים להפקות מקור

כמעט מחצית מהסכום יופנה להפקת סוגה עלית כמו סדרות עלילתיות ודוקומנטריות. רק 15 מיליון יופנו לרכישת תוכני ספורט

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

תאגיד השידור הציבורי "כאן" הודיע היום (שני) כי ישקיע 200 מיליון שקלים בהפקות מקור ישראליות. מתוכם 90 מיליון שקלים יופנו להפקת סוגה עילית.

במסגרת ההשקעה בסוגה עילית, 50 מיליון שקלים יופנו לטובת יצירה של סדרות מתוסרטות כמו דרמות וקומדיות, ו-40 המיליון הנותרים יושקעו בהפקת סרטים וסדרות תיעודיים. בנוסף, התאגיד ישקיע 110 מיליון שקלים בסוגה רגילה שתכלול הפקות כמו תוכניות אירוח, שעשועונים ופורמטים אחרים. חוק התאגיד קובע כי רק 15 מיליון שקלים מתוך הסכום יופנו לרכישת תוכני ספורט ו-20 מיליון נוספים יושקעו ברכש של סדרות מחו"ל. משמעות הדבר היא כי 165 מיליון שקלים יוזרמו מדי שנה לטובת הפקות מקור דוברות עברית, שאותן יפיקו יוצרים ישראלים.

שר הבטחון משה דיין, הרמטכ"ל יצחק רבין, עוזר ראש אג"ם רחבעם זאבי ואלוף פיקוד המרכז עוזי נרקיס
בהר הבית בירושלים, במלחמת ששת הימים. בתאגיד מתכננים לציין 50 שנה למלחמה
שר הביטחון דיין, הרמטכ"ל רבין ואחרים בהר הבית במלחמת ששת הימים. בתאגיד מתכננים לציין 50 שנה למלחמהצילום: אילן ברונר / לע"מ

מבחינה של הקולות הקוראים שפירסם היום התאגיד מתברר כי ב"כאן" מתכננים למלא את לוח השידורים במגוון רחב של נושאים - החל בסרטים וסדרות שיעסקו ביהדות והאתגרים שבפניהם היא עומדת כיום, דרך סרטים ביוגרפיים על אנשים שהשפיעו על דמותה של המדינה וכלה בסדרות דוקומנטריות המיועדות במיוחד לקהלים צעירים. לצד זאת פורסם קול קורא נוסף המזמין את היוצרים להגיש הצעות לתוכניות וסרטים לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולציון 50 שנה למלחמת ששת הימים.

ההודעה על השקעת התקציבים מגיעה על רקע דחייתו של פתיחת התאגיד, שיכול היה להתחיל לשדר כבר השבוע. עם זאת, התנגדותו של ראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו, למהלך הביאה לכך שהתאגיד יעלה לאוויר במלואו רק באפריל הקרוב.

בינתיים ממשיכה מחלקת הדיגיטל של "כאן" לעבוד ויוצרת תוכן שאפשר לצפות בו בעמוד הפייסבוק של התאגיד וכן באתר הייעודי שלו. כל חודש בו פועלים במקביל רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי עולה למשלם המסים 40 מיליון שקל. אם אכן תידחה פתיחת התאגיד לאפריל, עלות הדחייה נאמדת ב-160 מיליון שקלים במצטבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ