ראש הממשלה פטר את רשות השידור מהפקת תוכן מקור

למרות המשבר בתעשיית התקשורת החליטה הממשלה למחוק את חובות הרשות בכל הקשור להפקות מקור. יו"ר רשות השידור אמיר גילת: "הרשות קיימת בשביל תוכן"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ערוץ 10 נשאר לבד: הבוקר אישרה הממשלה למחזיק תיק רשות השידור, ראש הממשלה, לפטור את הרשות ממחויבויות התוכן שלה לשנת 2011. לפי חוק מחויבת רשות השידור להשקיע 36% מהכנסותיה (שמתקבלות מאגרת השידור הציבורי) בהפקות מקור. אחוז ההשקעה נעמד בכ-180 מיליון שקלים.

כשנודע על המהלך המזורז בישיבת הממשלה, נשלח מכתב מאיגודי היוצרים אל מזכיר הממשלה, צביקה האוזר, שדרש להסיר את הצעתו של ראש הממשלה מסדר היום. אבל יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, אמר בתגובה להעברת החוק - שהרשות איננה זקוקה לחוקים על מנת להשקיע בתוכן מקור והוא מאמין שהרשות "קיימת בשביל התוכן". במקביל דחתה הממשלה את ההצעה לדחות בשנה את הפחתת האגרה ב-5%, וההפחתה תחל ב-1 לינואר 2012. משמעות ההצעה היא קיצוץ של 30 מיליון שקלים מתקציבה הכולל של הרשות.

יו"ר הרשות נכח בישיבת הממשלה הבוקר והודיע כי הסכמי הרפורמה ברשות מול ועדי העובדים חתומים ובמסגרת הרפורמה יפרשו 700 עובדים מהגוף, והדגיש שבמקביל לכניסת הרפורמה לתוקף תתחייב הרשות להקצות מאות מיליוני שקלים מתקציבה להפקות מקור.

ראש הממשלה ציין בישיבה שרשות השידור צריכה להמשיך ולהתייעל כדי שהציבור ישלם פחות אגרה: "רשות השידור לא חייבת למדינת ישראל כסף ונפעל כדי שזה ימשיך כך".  אל מול ההליך המזורז וביטול המחויבות בסך 180 מיליון שקל של ראשות השידור, עומדת ההחלטת ועדת הכלכל משבוע שעבר שלא לפרוש או לדחות את תשלום החוב של ערוץ 10 – שעומד על סך 60 מיליון שקלים (חוב שנוצר בין השאר עקב המחויבות של ערוץ 10 לממשלה להשקיע בהפקות מקור כל שנה), החלטה שככול הנראה תוביל לסגירתו של הערוץ חודש הבא. "הנחיתי את רשות השידור להשלים את הרפורמה ברשות", הוסיף ואמר בנימין נתניהו. "מדובר ברפורמה חשובה והיסטורית שתצעיד את רשות השידור קדימה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ