מבקר המדינה יבדוק את פרשת ההתנצלות של ערוץ 10

ההתנצלות בפני שלדון אדלסון שהובילה להתפטרותו של גיא זוהר, תבדק על ידי מבקר המדינה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מבקר המדינה הודיע שיחקור את התנצלות ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון. הפרשה שהובילה להתפטרותו בשידור של מגיש מהדורת שישי גיא זהר, תיבדק על ידי מיכה לינדנשטראוס. אולם המבקר הודיע כי פסל את עצמו מלדון בתיק מכיוון שפרקליטה של אגודת העיתונאים, עו"ד אילן בומבך, ייצג אותו בכמה מקרים.» גיא זהר מתפטר בשידור חי» לעולם לא אדלסון: המחאה האמיצה של גיא זהר» ראודור בנזימן: "אני מבוגר מכדי לארגן מחדש את עקרונותי העיתונאיים"בתחילת חודש ספטמבר התפטר מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, בעקבות בקשה לשדר ב"השבוע", מהדורת החדשות של יום שישי, התנצלות בפני אדלסון על כתבה ששודרה בתוכנית. אליו הצטרפו גם גיא זוהר, מגיש התוכנית (שסרב להתנצל) ורותי יובל, עורכת התוכנית. לבסוף הערוץ שידר את ההתנצלות באמצעות מבזקן, אסף צ'רנילס.

עו"ד אילן בומבך הוא שהגיש את התלונה מטעם אגודת העיתונאים למבקר המדינה וביקש ממנו לפתוח בחקירת האירועים. "רצף האירועים מאז שידור הכתבה ועד פרסום ההתנצלות חמור ביותר וחריג ביותר, ואין לו אח ורע בתולדות השידור הטלוויזיוני בישראל", כתב בומבך בתלונה. "הדרג המקצועי בחברה נענש לשדר לאומה התנצלות נטולת כל בסיס עובדתי, ובכך נאנס לרמוס את כל אמות המידה המקצועיות המוכרות לו". הבדיקה תכלול גורמים בחברת החדשות של ערוץ 10 ובערוץ עצמו. וכמו כן בדיקת תפקודה של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

ערוץ 10 מסר בתגובה: "מכיוון שאנו מבוקרים על ידי הציבור יום יום, שעה שעה, ודקה דקה, אין לנו שום בעיה עם כל בדיקה שהיא". גיא זוהר מסר: "אין תגובה, הידיעה מדברת בעד עצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ