חדשות טלוויזיה: ההורים נגד מועדון הפלייבוי

חברי מועצת ההורים האמריקאים מנסים למנוע את שידור הסדרה "מועדון הפלייבוי". וגם: "יומני הערפד" לא רוצים את ג'סטין ביבר, glee במחווה לאיימי וויינהאוס, האוס בדרך לכלא ואיך נראת "משחקי הכס" בלי אפקטים

חן חדד, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר אונליין

אחת הסדרות המדוברות של הסתיו הקרוב היא "The Playboy Club" שתעלה ברשת NBC. הסדרה התקופתית, שהוגדרה על ידי מפיקיה כ"מד מן עם שפנפנות", עוסקת במועדון הפלייבוי הראשון שנפתח בשיקגו בשנות ה-60, ושימש כבסיס לשינויים פוליטים, חברתיים ומיניים. קצת יותר מחודש לפני שהסדרה מגיעה אל המסך, החליטה מועצת ההורים האמריקאית לשלוף את ציפורניה, ולצאת למלחמה בנסיון להוריד את הסדרה המסך. לאחרונה הצליחו חברי המועצה לגרום לתחנה מקומית לסרב לשדר את הסדרה (בצעד שגרם לערוץ מקומי אחר לקבל אותה לשורותיו בשמחה), והשבוע החליטו לפנות לכל התחנות שעובדות עם הרשת בדרישה לנקוט במהלך דומה.

הארגון, שהצליח לאחרונה לגרום למפרסמים לנטוש את הגרסה האמריקאית ל"סקינס" בצעד שהוביל בסופו של דבר לביטולה, איים על NBC שיבחן בזכוכית מגדלת כל פרט שעשוי לשמש כתלונה לנציבות התקשורת הפדרלית (כפי שעשו כשהתלוננו כי ליהוקם של קטינים ל"סקינס" והצבתם בהקשר מיני, גם אם פיקטיבי, הינו "פורנו ילדים"). מיותר לציין שההורים, שלא צפו עדיין בסדרה, מתעלמים מהדיווחים של המבקרים האמריקאים על כך שבפרק הפיילוט יש יותר אלימות מאשר סקס, ולא ממהרים לצאת נגד הפוטצניאל האלים של הסדרה, שגיבוריה מנהלים במועדון קשרים מפוקפקים עם גנגסטרים בעולם התחתון. הסדרה, צפויה להגיע אל המסך האמריקאי ב-19 בספטמבר, ואת את פרק הפיילוט ביים אלן טיילר, החתום על פרקים ל"מד מן", "הסופרנוס" ו"משועמם".

על מה כל הרעש? הצצה לסדרה החדשה: האם "שובר שורות" במשבר? שובר שורות עטורת השבחים, שעונתה הרביעית משודרת בימים אלה בארצות הברית, נמצאת בעיצומו של משא ומתן מלא מתחים על קיומה של העונה החמישית. על פי הדיווחים, אולפני סוני המפיקים את "שובר שורות", ניסו לשכנע את רשת AMC  ואת יוצר הסדרה וינס גיליגאן ליצור עונה חמישית בת ששה פרקים, במקום 13. סביר מאוד להניח שהקיצוץ קשור במידה רבה לסיום המשא ומתן עם יוצר "מד מן", שזכה בחוזה לשתי עונות נוספות עם אופציה לעונה נוספת, בעלות של 30 מליון דולר, והדבר הוביל לקיצוצים בסדרות האחרות של הרשת (תקציב "המתים המהלכים" קוצץ ב-250,000 דולר לכל פרק והמפיק הבכיר פרנק דרבונט החליט לעזוב את הסדרה). גיליגאן דחה את ההצעה משיקולי נאמנות להלך הרוח המחושב של העלילה, ולרצונו לחתום את הסיפור בחמש עונות. בהתאם לתגובתו,  נודע כי סוני שלחו בכירים לגשש עם רשתות אחרות האם יהיו מוכנות לרכוש את הסדרה לעונות נוספות במידה והמשא ומתן ייכשל עם AMC, אך קשה להאמין שהרשתות ירכשו את הסדרה לעונה אחת בלבד. רק חמש עונות. הטריילר של העונה הרביעית: העונה החמישית של מד מן יוצאת לדרך מעריצי מד מן יכולים סוף סוף למשום לרווחה. אחרי עיכוב ממושך, צילומי העונה החמישית של הסדרה המצליחה יוצאים סוף סוף לדרך: יום הצילומים הראשון ייפתח ב-8 באוגוסט, ואת פרק הבכורה יביים ג'ון האם (דון דרייפר), שישב בפעם הראשונה על כסא הבמאי. לקראת תחילת הצילומים המצופים, השאלה הגדולה שמעסיקה את התקשורת האמריקאית היא כיצד ישלבו בעלילה את הריונה של ג'נוארי ג'ונס, המגלמת את דמותה של בטי דרייפר. אמנם סביר להניח כי היוצרים יעדיפו להסתיר את הריונה של הכוכבת, כפי שנעשה בסדרות רבות (ובהן הריונן של לילי ורובין באיך פגשתי את אמא), אולם רבים סבורים כי קיים סיכוי רב שגם דמותה תהיה בהריון. מאחר והעונה תיפתח רק במרץ, אפשרות נוספת היא שצילומי הסצינות בכיכובה של ג'ונס יתקיימו לאחר הלידה, שצפויה להתרחש בנובמבר.

"יומני הערפד" לא רוצים את ג'סטין ביבר ג'סטין ביבר, שקטף שבחים לאחר שהפציע בשנה החולפת בשחקן אורח ב"CSI", פנה לאחרונה אל יוצרי יומני הערפד בבקשה להתארח בסדרה המצליחה. למרות שביבר אינו רגיל לשמוע את המילה "לא", זו הייתה תשובתו של יוצר הסדרה קווין וויליאמסון. וויליאמסון זכה בהערכת המעריצים כשהפגין נאמנות לסדרה על פני מהלך שיווקי מוצלח, והסביר שהסדרה אינה מצטיינת בשילוב כוכבים אורחים בעלילה.  בנוסף, הוא אינו מעוניין ללהק סלבריטי רק בגלל שהוא כוכב גדול, אלא מחפש תמיד את השחקן הנכון לתפקיד הנכון.

במקביל, ממשיכים להגיע אל הרשת קליפים בלעדיים שנחשפו רק לעיני משתתפי הקומיק-קון, והשבוע נחשפה הצצה ראשונה לעונה השלישית שתושק ב-15 בספטמבר. הקליפ, שמחמם את הכורסא לקראת העונה החדשה עם סיכום אירועי העונה הקודמת, מציג בסופו סצינה בה אלנה רואה את דיימון בעירום, לאחר שהוא יוצא מהמקלחת מכוסה רק בבועות סבון (במציאות אגב, שני הכוכבים מנהלים מערכת יחסים).בלי ג'סטין ביבר. טיזר לעונה החדשה:

"glee" במחווה לאיימי ויינהאוס ב-12 באוגוסט, יגיע אל בתי הקולנוע האמריקאים הסרט החדש "glee: The 3D Concert Movie", המציג את המתרחש מאחורי הקלעים של מסע ההופעות של כוכבי glee בתלת מימד. רגע לפני הפרמיירה, שחררו היוצרים קטע מהסרט במחווה לזמרת איימי ווינהאוס, שמצאה את מותה לפני כשבוע, והיא בת 27.  כמה משיריה המצליחים של ווינהאוס שולבו במהלך הסדרה, ובהם "Rehab", “Back to Black” ו"Valery". האחרון, שבוצע בסדרה על ידי סנטנה (נאיה ריוורה), נחשף בביצוע חי בקליפ חדש מהסרט במחווה אחרונה לזמרת המנוחה. ויינהאוס עדיין חיה ב"glee":

האוס בדרך לבית הכלא השבוע חשף יו לורי כוכב האוס,  בראיון, שבדומה לפתיחה המוצלחת של העונה השישית, שהתרחשה בבית חולים פסיכיאטרי, גם הפעם צפוי האוס למצוא את עצמו במקום שונה לגמרי מהמצופה. האוס, שסיים את העונה האחרונה כשהוא נוסע לתוך סלונה של קאדי, נמלט מהזירה והמשיך משם לבילוי באי טרופי. כעת נחשף שהאוס לא ימשיך זמן רב לבלות על החוף, ויפתח את העונה כשהוא בבית הסוהר. בהתאם לידיעות, סביר להניח שהעונה, שתיפתח בארצות הברית ב-3 באוקטובר, תדלג על מעצרו של האוס והמשפט, ותקפוץ בזמן היישר אל המאסר, ואל אירועים שיוציאו את קאדי מחוץ לתמונה.

לאן הוא ימשיך מכאן? הפרומו לפרק האחרון בעונה השביעית: אשטון קוצ'ר בעמדת המיקרופון בעוד צ'רלי שין מנסה להמציא את עצמו מחדש עם סדרה בהשראת סרט הקולנוע "סדנה לעצבים", מחליפו בשני גברים וחצי אשטון קוצ'ר, עושה הכול כדי לסמן את הטריטוריה החדשה ב"שני גברים וחצי". לאחר שהצטלם בעירום מרומז במודעת קמפיין לעונה החדשה (בעוד שלט "הכול עומד להיחשף" מכסה את מרכז גופו), נחשף השבוע פוסטר חדש לפתיח של הסדרה, בו מחליף קוצ'ר את שין בעמדת המיקרופון. בניגוד לשין, קוצ'ר ניצב במרכז הבמה (בין ג'ון קרייר ואנגוס טי ג'ונס), ואת צווארו מעטר הפפיון האדום שהיה שייך בפתיח המקורי לג'ונס. במקביל, נחשפו פרטים על העונה החדשה, שתיפתח ב-19 בספטמבר. למרות הסודיות, בתקשורת האמריקאית מדווחים שבפרק הראשון נראה את האקסיות של צ'רלי הארפר (שין), כפי הנראה בלוויה של דמותו לאחר שמצא את מותו בתאונת דרכים. אל ביתו, שיוצע למכירה, יגיעו שורה של סלבריטאים שיגלמו כקונים פוטנציאלים, ובהם קוצ'ר, שיהפוך לבעל הבית החדש.בעל הבית החדש של אלן הארפר. "שני גברים וחצי" (צילום מסך) לא רק ביוויס ובאטהד: MTV שוקלים להחזיר לחיים את "דריה" בתחילת השבוע חגגה רשת MTV יום הולדת 30. למרות שמאז השתנתה מקצה לקצה, במהלך השנים סיפקה הרשת תכנים שהשאירו את חותמן על המסך הקטן. כעת נדמה שהרשת חווה גל של נוסטלגיה להצלחות הגדולות של שנות ה-90,  ובהמשך לקאמבק הצפוי של "ביוויס ובאטהד" באוקטובר הקרוב, נודע השבוע כי הרשת שוקלת גם להשיב לחיים את "דריה". האחרונה, שהחלה כדמות משנית ב"ביוויס ובאטהד" הפכה במהרה לספין אוף מצליח, ביכוכבה של הטינייג'רית הדחוייה, שמפזרת לכל עבר הערות ציניות בפנים חתומות. נשיא MTV הכריז השבוע כי הוא שוחח עם יוצרי הסדרה, וכי הם צפויים להכריז בקרוב על שובה של "דריה" אל הרשת.מהאנפלגד עד הריאליטי: התרומות של MTV לתרבות הפופ

מצטרפת למאה ה-21. דריה: מהמטריקס ל"צ'אק": קארי אן מוס מצטרפת הסדרה הפופולרית צ'אק, תשוב בסתיו הקרוב לעונה החמישית והאחרונה, מלווה בכמה ליהוקים מסקרנים של כוכבים שיצטרפו לקאסט הקבוע. בהמשך לידיעות כי מארק האמיל, הלא הוא לוק סקייווקר ב"מלחמת הכוכבים", יגלם את אחד הנבלים הגדולים של העונה, נודע השבוע כי כוכבת "המטריקס" קארי-אן מוס מצטרפת גם היא לנבחרת. הכוכבת הקנדית בת ה-43, כיכבה במהלך הקריירה בשורה של סרטים (ובהם "ממנטו", ו"דיסטרביה"), אף השאירה את חותמה עם דמותה של טריניטי בטרילוגיית המטריקס. מוס תגלם בעונה החדשה מרגלת לשעבר, המתוארת כקטלנית וחסרת רחמים, שמנהלת יחסי שנאה-אהבה עם יריבה הישן ג'ון קייסי.מטריניטי, למרגלת לשעבר. קארי אן מוס ב"המטריקס" (צילום מסך)

האפקטים שעושים את "משחקי הכס" העיבוד הטלוויזיוני של HBO לסדרת הספרים של ג'ורג' ר.ר. מרטין, זכה לרייטינג שנסק מפרק לפרק ולביקורות שהללו את הדמויות המורכבות, הכתיבה המבריקה והעלילה הפרובוקטיבית. הצטרפותם של עוד ועוד צופים במהלך העונה הראשונה של משחקי הכס, לצד ההתלהבות העצומה שנרשמה סביב הסדרה בקומיק-קון, הובילה לסקרנות גדולה סביב האופן בו עובדו הספרים למסך הקטן. כדי לספק את המעריצים, שחררו  רשת HBO קליפ החושף את האפקטים המרשימים שמלווים את הצילומים (שמתקיימים בעיקר מול מסך ירוק). הסדרה המצליחה תתמודד בטקס האמי הקרוב, ובין השאר תתחרה בקטגוריית הסדרה הטובה ביותר, ושחקן המשנה הטוב ביותר (פיטר דיקלדג' כטיריון לניסטר).  סקס, גמדים ופנטזיה: מה הופך את "משחקי הכס" לסדרה הכי ממכרת בטלוויזיה?גם הספויילר הזה לא יצליח להרוס את חווית הצפיה:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ