אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

"מנחם בן לא יותר טוב מהיטלר"

דביר בר, מראשי הקמפיין לפיטורי מנחם בן מ"מעריב" ומהתוכנית "דיבור ישיר", מסביר מה עומד מאחורי המחאה ומברך על הישגיה: "כל מי שיעסיק את האיש, יוחרם על ידי אזרחים שוחרי חיים"

תגובות

מאותו הרגע בו קראתי יחד עם חברים נוספים בקהילה, ובהם נדב פרץ וגל אוחובסקי לפיטוריו המידיים של מנחם בן מהתכנית "דיבור ישיר" (קשת, קסטינה תקשורת) ומ"רייטינג" ו"מעריב", הואשמו חברי הקהילה ברדיפה, סתימת פיות והמילה הפופולארית ביותר, מקארתיזם.

זה המקום להבהיר, לא היתה פה שום רדיפה, היתה פה התגוננות. אדם הקורא לשלילת נטייתך המינית והוצאתה מחוץ לחוק, ואומר בראיונות ("הארץ", ו"ערב טוב עם גיא פינס") שיש לאסור ברים להומואים, יש לבטל את המצעד, יש להקצות תקציבים להמרת הומואים לסטרייטים, הוא לא יותר טוב מהיטלר, הוא לא יותר טוב מהמשטרים הקיימים במדינות כמו איראן ואסור לעשות הנחות ואסור להקל ראש בדברים.

בן אינו מתחרט על דבריו, להיפך:

בקשת כבר נכוו בפרשת יורם זק והאח הגדול ולכן לא מיהרו לנקוט בעמדה אולם אין מקום להשוואה ולו הקלה שבקלות בין יורם זק למנחם בן. בעוד שבמקרה ההוא היה מדובר בפליטת פה אומללה בין חבר'ה שדלפה לשידור, הרי שמנחם בן הוא איש בעל אג'נדה סדורה נגד הומואים והומוסקסואליות וחוזר על משפטים שאומרים הומופובים ידועים (החל מ"יש לי חברים הומואים" "אני עובד עם הומואים" וכלה ב"אני נמשך לדנה אינטרנשיונל ואסי עזר"). על דבר אחד אני מסכים עם מנחם, אסי עזר אכן גבר שווה.

אבל נחזור לעניין, אסור לנו להתבלבל, ואסור לנו לשתוק, וכשאני אומר "אנחנו" ו"לנו" אני מדבר על כל מי שחרד לכך שמחר יאסרו אותו או את ילדיו בשל נטייתם המינית, לכל מי שחרד שמחר ילדיו יפחדו לצאת מהארון שמא יירו בהם בברנוער או יכניסו אותם לצינוק כפי שעשו במלחמת העולם השניה. קולם של השפויים צריך להשמע בבירור, בחוזקה, בצלילות, אסור לאיש להרפות ואסור לשכוח ולכנות את מנחם בתארים שונים כמו תמהוני, מבולבל, מסכן וכו' פשוט כי זה לא נכון. האיש הוא אולי פרובוקטור, אבל מהסוג שמאמין בדברים שהוא משלשל מפיו וכל אזרח צריך להתייצג מול גופים שהעסיקו אותו בעבר, מעסיקים אותו בהווה (עדיין לא שמעתי את אבי משולם ממעריב שלפי מיטב הבנתי עדיין מעסיק את האיש במדור הספרות של העיתון ועדיין מפרסם את הבלוג שלו ב-NRG) ולכל מי שחושב להעסיק אותו בעתיד ולומר בקול ברור: כל מי שיעסיק את האיש, יוחרם על ידי אזרחים שוחרי חיים.

 עכשיו באמת אפשר לפתוח בקבוק שמפניה או קוטג', הזול מהשניים.דביר בר הוא דובר קבוצת "ענני תקשורת" והומוסקסואל מוצהרתגובתו של מנחם בן לעכבר העיר אונליין בפרשה:

"מה שאמרתי זה שצריך להטיל איזושהי מגבלה על התרבות ההומואית המתפשטת, ואפשר לעשות את זה בכל מיני דרכים. אם הציבור ירצה, השלטון עוד לא בידי, אבל אם וכאשר השלטון יהיה בידי יכול להיות שאקצה תקציב גדול להמרת הומואים וסטרייטים. הנה הזמר אדם אמר שמבחינתו באה בחשבון גם זוגיות עם אישה מבחינתו. זה אומר שהומואים יכולים להפוך לסטרייטים. אם הציבור רוצה לחסום את התופעה ההומואית אז צריך לחשוב על דרכים לעשות את זה. טרם חשבתי על זה באופן פרטני. אני רק חושב שהתופעה הולכת ונמשכת ואנחנו עלולים להגיע בעתיד למצב בו הפדופיליה מותרת. ביוון העתיקה לשכב עם נערים היה דבר מקובל, וחס וחלילה שנגיע למצב מחריד כזה.

אני נגד ההומואיות ולא נגד ההומואים. יש הרבה הומואים מקסימים בעיני, וכתבתי בלי סוף שבחים על הרבה כאלה גם כמבקר תרבות. לא מגעילים אותי הומואים, אלא כל גבר במובן המיני. אני בעד חוק עתידי אם הציבור ירצה להגביל את התפשטות ההומואיות.

ברור שנעשו נגדי מעשים חמורים, הוציאו עלי דיבות חמורות, תבעו לפטר אותי והטמבלים ממעריב ומקשת אכן פיטרו אותי. במעריב ביטלו את הטור המרכזי שלי, בקשת השעו אותי והכל זה גילויים של פחדנות ומרובעות ואני פשוט מרחם עליהם במוגבלותם, על מעריב וקשת, שפועלים נגדי בלחץ ההסתה במקום לתת לי לדבר בחופשיות על העניין, לשמוע אותי, את מה שאני אומראני מוכן לכל עלבון לגבי ואני חושב שצריך לתת לויכוח להתנהל באופן חופשי וזה מגונה שסותמים לי את הפה בצורה כל כך מכוערת. זה פשוט מקרתיזם אפל שיחשב אחד מנקודת האפלה בתולדות העיתונות הישראלית כשהיא תעשה נאורה בעתיד". 

*#