האם יאיר לפיד החליט סופית לעבור לפוליטיקה?

על פי ג'ודי מוזס התשובה היא כן. הבוקר צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "שמועה מאוד חזקה ומהימנה מביאה אותי לשגר מזל טוב ליאיר לפיד שהחליט סופית ללכת לפוליטיקה וצפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת"

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

גוברות ההערכות כי יאיר לפיד יעזוב את עולם התקשורת ויחליף את כיסא המגיש עבור כיסא של נבחר ציבור, כפי שעשו עשרות עיתונאים לפניו. הבוקר צייצה ג'ודי ניר מוזס שלום בחשבון הטוויטר שלה כי "שמועה מאוד חזקה ומהימנה מביאה אותי לשגר מזל טוב ליאיר לפיד שהחליט סופית ללכת לפוליטיקה וצפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת".

כזכור, ללפיד יש את הכבוד גם לחוק על שמו עליו ידונו בקרוב במועצת העיתונות. הצעת החוק המכונה "חוק לפיד" הוגשה על רקע החשש בסיעות השונות בכנסת כי לפיד, עיתונאי ידוע ואהוב, יקים מפלגה פוליטית לקראת הבחירות הקרובות, מה שעשוי להפחית משמעותית את כוחן של המפלגות הגדולות. הצעת חוק הקובעת כי עובד בכלי תקשורת יחויב להתפטר ממקום עבודתו חצי שנה עד שנה לפני מועד הבחירות, אם ברצונו להתמודד לכנסת. ההצעה הוגשה על ידי ח"כ רונית תירוש (קדימה) וח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), נדונה בוועדת החוקה של הכנסת ולפי הצעת יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם, הועברה ההצעה למועצת העיתונות שכאמור בקרוב תדון בעניין.

לפיד אמר בעבר שאם אכן יפנה לתחום הפוליטי ייטול על עצמו תקופת צינון. לפיד הוא המגיש של מהדורת חדשות שישי של ערוץ 2 ועיתונאי ב"ידיעות אחרונות". בכנסת מכהנים כיום מספר חברי כנסת שבעברם היו עיתונאים בולטים ומשפיעים, דוגמת שלי יחימוביץ ודניאל בן-סימון (העבודה), ניצן הורוביץ (מר"צ), אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) ואורי אורבך (הבית היהודי).

מקורות בחדשות ערוץ 2 טוענים שהידיעה לא נכונה. מחברת החדשות של הערוץ נמסר: "ניפגש ביום שישי ב-20:00 בערב באולפן שישי כרגיל".סוכנו של לפיד, בועז בן ציון מסר: "במסגרת הידיעות המתפרסמות אחת לחודש או חודשיים מתעורר מישהו מהשינה ומנבא את העתיד. כשיאיר לפיד ירצה להצהיר על כוונותיו הוא לא יעשה זאת דרך הטוויטר של ג'ודי ניר מוזס שלום".מוזס שלום טרם הגיבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ