רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הערוץ הים התיכוני בדרך למסך: אושרה עלייתו לאוויר

הערוץ הים תיכוני – ערוץ 25, יעלה לאוויר באפיק 25 בחודשים הקרובים, ויתחרה בערוץ 24. יו"ר מועצת הכבלים והלווין: "החלטות אלה אמורות לייצר מגוון ופלורליזם, ולהעשיר את המסך בתכנים מגוונים"

תגובות

מועצת הכבלים והלוויין אישרה בסוף השבוע את עלייתו לשידור של "הערוץ הים תיכוני – ערוץ 25 "שיעלה בקרוב באפיק 25.  הערוץ הים תיכוני יעמוד בפני תחרות עם ערוץ 24, המוגדר כערוץ מוזיקה ומשדר תוכניות ומוזיקה ברוח ים תיכונית.

הערוץ החדש מתוכנן לעלות לאוויר בחודשים הקרובים ויציע תכנים המיועדים לחובבי הז'אנר הים התיכוני: מוזיקה, סרטי קולנוע ותעודה, תוכניות בידור ועוד. זכיינית ערוץ 2, רשת, תהיה ספקית שירותי תוכן והפקה. העיתונאי והמגיש גיל ריבה, ישמש כעורכו הראשי של הערוץ, ואף ינחה רצועה שכבר שודרה ב"רשת" בשם "מילים ולחן".

"רשת" ביקשה בשנה האחרונה להיכנס לתחום ערוצי הנישה, והגישה בקשה למועצת הכבלים והלווין להעלות ערוץ ים תיכוני. הבקשה נדחתה בשל העובדה שאביב גלעדי, אחד מבעלי המניות בזכיינית, מחזיק במספר ערוצים בטלוויזיה והדבר ייחשב כבעלות צולבת. הבקשה אושרה בימים אלו מאחר ונעשו שינויים בתקנון המגביל את כמות האחזקות של בעל מניות בערוץ אחר. על פי תיקוני הבעלויות שאישרה המועצה, יכול בעל זיכיון להפיק עד 20% מכמות הערוצים בפלטפורמות השונות, בניגוד למגבלה הקודמת שעמדה על 10%. תיקון זה מאפשר בעצם את העלאתו של הערוץ, שנמנעה עד כה בגלל כמות אחזקותיו של אביב גלעדי, מבעלי מניותיה של "רשת". הבעלות המלאה על הערוץ היא של בני מנשה ויואב גרוס.

הערוץ יוצע למנויי הכבלים והלוויין, בתשלום חודשי של 14 שקלים, למעט תקופת החשיפה בת מספר שבועות בה הערוץ ישודר לכל המנויים ללא תשלום. ניצן חן, יושב ראש המועצה מסר היום: "החלטות אלה אמורות לייצר מגוון ופלורליזם בשוק השידורים, ולאפשר לגורמים שונים בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית להעשיר את המסך בתכנים מגוונים".

*#