יוצר "הנותרים" דיימון לינדלוף למבקרים האמריקאים: אל תצפו בעונה החדשה ברצף

לקראת עליית העונה השלישית והאחרונה של הסדרה שלח לינדלוף מכתב למבקרים ובו יצא נגד תופעת הבינג'

חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך העונה החדשה של "הנותרים"
חן חדד

למרות הרייטינג הנמוך וסכנת הביטול שריחפה מעליה, סדרת הדרמה "הנותרים", הנפתחת בעולם שבו שני אחוזים מאוכלוסיית העולם נעלמו בפתאומיות, תשוב בחודש הבא לעונה שלישית ואחרונה. לקראת חזרתה לרשת HBO ב–16 באפריל (ובישראל ב"יס או" וב"הוט HBO" יממה לאחר מכן), יוצר הסדרה, דיימון לינדלוף, יצא נגד תופעת הבינג' ומפציר במבקרים ובצופים שלא יצפו בעונה במרתון צפייה רצופה.

לינדלוף, שהיה שותף ליצירת הסדרה "אבודים"', שלח למבקרים האמריקאים שבעה מתוך שמונה פרקים, וצירף בקשה נרגשת שיעניקו לכל פרק את הזמן הנחוץ להרהר בו ולהתמסר לעלילתו. "בשם כל הצוות, לפני שאתם יוצאים למסע, אני רק רוצה לומר שבינג' זה רע", כתב.

"אני 'אולד־סקול', ולא רק משום שאני מסכים עם ג'וס וידון על הכל",' הסביר לינדלוף (המתייחס כנראה לדברים שווידון אמר לאחרונה שלפיהם "בינג' זה מתיש, אבל יכול להיות מענג. זה לא השטן. אבל אני דואג. זו חלק מתופעה מדאיגה רחבה יותר"). "בהיסטוריה של השפה האנגלית, המלה בינג' מעולם לא היתה קשורה למשהו בריא או פרודוקטיבי. אם יש לפניך קופסה שלמה של פרינגלס, אין זה אומר שעליך לאכול את כולה בבת אחת. בכל פעם שאני עושה זאת, אני מרגיש עצוב ואשם".

למרות ההסתייגות, לינדלוף הודה שדברים השתנו בתעשיית הטלוויזיה, ושהשפע המוגזם מזמין לחוויות צפייה שונות. "זה לא רק שיש יותר מדי טלוויזיה, אלא שיש יותר מדי טלוויזיה טובה", כתב. "תצפו בפרקים כפי שאתם רואים לנכון. זו לא ממקומי להגיד לכם איך לעשות את עבודתכם. בכל זאת, הייתי מעדיף רק שלא תעשו ספוילרים...ואם אתם גם מופתעים ממשהו, לטובה או לרעה, זה יהיה יופי אם תאפשרו גם לצופים להיות מופתעים, כמו בפרק 4 כשליב טיילור יורה חיצי לייזר מעיניה", התבדח. "וגם אכלתי קופסה שלמה של פרינגלס אתמול בלילה וצפיתי בכל העונה של 'פליבג' בבת אחת, אז אתם יודעים מה, אני צבוע".

המכתב המלא, שפורסם ב"אנטרטיינמנט ויקלי" נחתם בקריצה למכתבים שיוצר "מד מן" מתיו ויינר, נהג לשלוח למבקרים ודרש שלא יחשפו אף פרט, מזערי ככל שיהיה, לפני השידור. "ודבר אחרון, בבקשה אל תחשפו את העונה שבה מתרחשת העונה השלישית או את העיצוב הארכיקטוני של סטרלינג, קופר, פרייס, גרייבי וג'מיסון".

העונה השנייה של "הנותרים", סדרה קודרת, מסקרנת וייחודית בנוף הטלוויזיוני, הסתיימה ברייטינג נמוך מאוד. נתוני הצפייה הנמוכים יחסית מהעונה הראשונה, רק הלכו והצטמקו. בדומה למתרחש בסדרה, גם מיליון צופים נעלמו בפתאומיות בין העונה הראשונה לשנייה, שהסתפקה בכ–600 אלף צופים לפרק. רבים התאכזבו מנטייתו של דיימון לינדלוף, לפזר סימני שאלה, רמזים וסמלים מבלי להעניק לצופים ביטחון בכך שהוא יודע לאן לקחת את העלילה.

לאור הרייטינג הנמוך, הצופים הנאמנים, שהתמסרו לכוח המשיכה המשונה והמפתה של "הנותרים", חששו מביטולה יצאו בקמפיין לחידושה. בהשראת כת "הניצולים האשמים" שבסדרה, הצופים בניו יורק הגיעו לפתח משרדי HBO לבושים לבן ובידיהם סיגריות ושלטים שעליהם כתובה מלה אחת: "לחדש". אף שבכירי הרשת לא הכירו באופן פומבי בהשפעת הקמפיין, הוחלט לחדש את הסדרה לעונה האחרונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ