בצעד חריג, ביטלה נטפליקס את הסדרה "דה גט דאון"

הדרמה המוזיקלית תרד מהאוויר בתום עונה אחת. זו הפעם השנייה בלבד שנטפליקס מבטלת סדרה מאז כניסתה לשוק התוכן המקורי ב–2013

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד
חן חדד

הדרמה המוזיקלית התקופתית "The Get Down" הצטרפה לגל הסדרות המבוטלות בטלוויזיה האמריקאית. הסדרה של "נטפליקס", בבימוי באז לורמן ("מולן רוז", "גטסבי הגדול"), מציגה את סצינת ההיפ־הופ של שנות ה–70 בניו יורק דרך עיניהם של צעירים מהברונקס השוקע תחת עוני ופשע. הם מבקשים להקים הרכב היפ־הופ ולהפוך לגיבורי תרבות, אבל חלומם מתנגש עם מלחמת ההישרדות היומיומית. תקציב הפקת הדרמה, שהיתה רצופה מכשולים והפסקות, עמד על כ–120 מיליון דולרים — סכום שמציב אותה כאחת הסדרות היקרות ביותר של נטפליקס.

הביטול לאחר עונה אחת בלבד מהווה צעד חריג עבור נטפליקס, שמתגאה ביכולתו של האלגוריתם שלה לחזות סדרות שיקלעו לטעם הצופים. נוסף על ההחלטה להפיק עונות אחרונות ל"ליליהאמר", "המלוק גרוב" ו"קשר דם", ביטלה נטפליקס מאז כניסתה לשוק התוכן המקורי ב–2013 סדרה אחת בלבד: "מרקו פולו", שהגיעה לסוף דרכה ב–2016 בתום שתי עונות.

עם דבר הביטול, כתב לורמן פוסט בפייסבוק ובו פנה לצופי הסדרה. בין המלים היפות על נטפליקס ועל הצוות שעבד עתו, כתב "האמת הפשוטה היא זו: אני יוצר קולנוע. כשאתה מביים סרטים, לא יכול להיות דבר אחר בחייך".

בשנה שעבר לורמן סיפר ל"וריאטי" שכלל לא תיכנן להיות המרכז היצירתי והמנהל אמנותי של הסדרה ואף שקל לנטוש את הפרויקט. "לא היה תקדים לתהליך שבו יצרנו את הסדרה", אמר. "הכלים המסורתיים פשוט לא עבדו ונאלצתי להישאב יותר ויותר למרכז".

ביטולה של "דה גט דאון" מצטרף לכשלונן של סדרות מוזיקליות נוספות: "ויניל" מבית מרטין סקורסזה, טרנס וינטר ומיק ג'אגר, ו"רואדיז" שיצר במאי הקולנוע קמרון קרואו. שלושתן בוטלו בתום עונה אחת בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ