צילומי "הרווק בגן עדן" הופסקו בגלל טענה לתקיפה מינית של מתמודדת

אחת מחברות הצוות של תוכנית הריאליטי סיפרה כי המפיקים היו עדים למעשים ולא עצרו אותם. מרשת אי־בי־סי נמסר כי העונה הסתיימה בגלל "האשמות על התנהגות לא הולמת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריס הריסון

בתחילת השבוע פורסם כי הוקפאה הפקת העונה הרביעית של תוכנית הריאליטי "הרווק בגן עדן", תוכנית בת שמאחדת בין המתמודדים שהודחו מ"הרווק" ו"הרווקה". המתמודדים הושבו מאתר הצילומים במקסיקו לביתם והצילומים הופסקו עד הודעה חדשה. ביומיים האחרונים ניסו קברניטי רשת אי־בי־סי לשמור על ערפל סביב הסיבה לסיומה הפתאומי של העונה, והסתפקו באמירה שמדובר ב"האשמות על התנהגות לא הולמת". כעת נחשפה עדות המתארת תקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בזמן הצילומים, אשר המפיקים לא עשו דבר כדי לעצור אותה.

אחת מחברות הצוות, שביקשה לשמור על אנונימיות, סיפרה בראיון ל"דיילי מייל" שהמפיקים הציעו לשניים מהמתמודדים, דומאריו ג'קסון וקורין אולימפוס, קו עלילה שיכלול רומן ביניהם. כשהשניים הגיעו למקסיקו ושמעו על כך, הם החליטו שכדאי להם לבלות זמן יחד, ולהכיר טוב יותר זה את זו בערב של אלכוהול. לפי עדותה של חברת הצוות, הם החליטו להיכנס לג'קוזי בעירום חלקי בשלב שבו שניהם היו שיכורים. בעדותה המפורטת על המגע המיני בין השניים, סיפרה שקורין היתה מחוסרת הכרה בזמן שג'קסון משך את גופה מתחת למים, שכב איתה ואז השכיב אותה על הבטון מסביב לג'קוזי והמשיך למין אוראלי. "היה נראה שהיא אינה בהכרה", אמרה. "בנקודה הזו, אחד מאנשי ההפקה הגיע כדי להרים אותה ולקחת אותה לחדר. היא צלעה ולא היתה מסוגלת ללכת בעצמה".

דומאריו ג'קסון. "אין תגובה"קרדיט: Entertainment Tonight

אותה חברת צוות היתה נסערת בעקבות תגובת ההפקה. "איש לא קרא לרופא או לחובש", אמרה. "מישהו פשוט החליט שהיא צריכה ללכת לישון. כשקורין התעוררה בבוקר, היא אמרה שאינה זוכרת דבר מאירועי הלילה, והמפיקים היו צריכים לספר לה מה קרה". עוד דווח שג'קסון ואולימפוס הוזמנו לשיחה עם ההפקה, ובה נאמר להם כי חברת הצוות היתה עדה למה שקרה ביניהם בלילה, וכי היא הגישה תלונה רשמית לחברת ההפקה של התוכנית.

ב"ניו יורק פוסט" דווח שאולימפוס, שששכרה עורך דין, מאשימה את המפיקים בכך שלא עצרו את ג'קסון. לדבריה, היא היתה שיכורה מכדי להסכים ליחסי המין. העיתון פירסם גם הודעות טקסט ששלח ג'קסון למען לא ידוע, ובהן ביקש "תנו לי את הצילומים מאותו הלילה. כולנו יודעים מה קרה, וההקלטה תוכיח את זה".

מנחה "הרווק בגן עדן", כריס הריסון, מסר שחברת האחים וורנר, המפיקה ומפיצה את התוכנית, "חותרת במהירות להשגת כל העובדות. ברגע שהם יסיימו, תתקבל החלטה ברורה על איך אנחנו ממשיכים מכאן".

האלימות, המניפולטיביות והניצול שמתרחשים מאחורי כתלי הווילה בתוכניות ריאליטי מסוג "הרווק" החלו להיחשף באחרונה בעדויות של מתמודדים שפג תוקף החוזים האוסרים עליהם לספר את גרסתם. ב–2015 עלתה ברשת לייף־טיים הדרמה "אנריל" שעם יוצרותיה נמנית שרה גרטרוד שפירו, ששימשה במשך שנתיים כמפיקה על סט "הרווק" והקצינה את חוויותיה משם כבסיס לעלילה. הסדרה מראה בין השאר כי לעוזרי ההפקה מובטח בונוס אם ייצרו סיטואציות שמסתיימות בעירום, טלפון למשטרה או "קאט פייט". היא מתארת גם כיצד ההפקה מרעיבה את המתמודדות, משקה אותן לשוכרה, ונוקטת ללא הרף במניפולציות כדי ליצור מצב שבו הן פגיעות רגשית כדי ליצור דרמה ורייטינג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ