ערוץ 10 עלול להיקנס ב–120 אלף שקל בגין שידור סצינת אונס ב"חמש עם רפי רשף"

בעקבות תלונות הצופים, קבעה הרשות השנייה כי התוכנית שידרה "תוכן אלים ובוטה בשעת ערב מוקדמת" במסגרת ראיון שנערך עם חני נחמיאס

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי שטרן
איתי שטרן

ערוץ 10 עלול לשלם קנס בסך עד 120 אלף שקל בעקבות שידור סצינת האונס מתוך הסרט "בובה" בהשתתפות חני נחמיאס ואשר צרפתי בתוכנית "חמש עם רפי רשף". הקטע שודר שלוש פעמים ברציפות בשעה 17:00 ללא אזהרת צפייה, במסגרת ראיון שקיים רשף עם נחמיאס.

לרשות השנייה הגיעו מספר תלונות מצד צופים זועמים, שמחו על שידור הקטע האלים בשעה המוקדמת. "היה מגעיל ומזעזע לראות את זה בלופים ובשעה שילדים מסתובבים ערים בבית. פשוט גועל נפש", לשון תלונה אחת. תלונה אחרת גרסה כי "לא לעניין לשדר בשעה כזאת תוכן המכיל אלימות חריפה מאוד, שלא לדבר על עירום. השעה היתה 17:00, יש ילדים בבית". 

דוד רגב, נציב פניות הציבור של הרשות השנייה, מצא את תלונות הצופים מוצדקות ופתח בהליך הפרה נגד ערוץ 10 ותוכניתו של רשף. במסגרת הליך זה יתבקשו אנשי הערוץ לשלוח את תגובתם — ואם זאת לא תספק את הרשות, יוטל הקנס. בהודעת התגובה של רגב נכתב כי "הדיון על סצינת האונס ועל תחושותיה של השחקנית חני נחמיאס היה ראוי ואף חשוב. ואולם, האם היה מקום לשדר את סצינת האונס הקשה והבוטה במלואה פעם אחר פעם ללא אמצעי טשטוש, ללא אזהרה מראש של הצופים וללא כל סימן המעיד כי התוכן האמור להיות משודר קשה לצפייה? אני סבור כי לא".

עוד מציין רגב כי הגורמים המקצועיים ברשות השנייה צפו בקטע המדובר וקבעו כי מדובר בהפרת הכללים של הרשות, זאת "בגין תוכן אלים ובוטה בשעת ערב מוקדמת בשעה שקטע מסוג זה אמור להיות מסווג ולהיות משודר בשעת לילה מאוחרת. עוד נקבע כי הקטע המדובר פגע ברגשות הציבור".

נחמיאס התראיינה לתוכנית על סצינת האונס בעקבות ראיון שפורסם בסוף השבוע האחרון ב"ידיעות אחרונות" עם זאב רווח, שביים את הסרט. בראיון עם רשף הבהירה נחמיאס כי אמנם חשה עצמה נאנסת במסגרת צילום הסצינה, אך הוסיפה כי "חשוב לי לציין שלא נאנסתי. חס וחלילה. לא בוצע בי שום דבר מיני. זה לא משנה את העובדה שכילדה כל כך צעירה וכשחקנית כל כך חסרת ניסיון, נקרעתי באותו יום וגם בכיתי ומיררתי בבכי. זאת לא היתה השחקנית שבכתה, אלא חני".

מחדשות 10 נמסר בתגובה: "מערכת 'חמש עם רפי רשף' מקפידה לשדר תכנים שהולמים את שעת השידור שלה. אכן התלבטנו רבות לפני שידור הקטע המדובר, וסברנו שזאת הדרך היחידה להמחיש את הטראומה שהשחקנית חני נחמיאס חוותה על סט הצילומים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ