"סיפורה של שפחה" הגיעה לבית הלבן

אחרי המחאה באוהיו נגד ההגבלה על הפלות, נשים נוספות עטו על עצמן את התלבושות מהסדרה "סיפורה של שפחה" וערכו הפגנה נגד הצעת חוק אחרת בוושינגטון. קבלו הצצה

מאיה בניטה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיפורה של שפחה
מאיה בניטה, עכבר העיר

אם יש סדרה שעוררה באז מטורף ודיבור אינסופי סביבה זאת "סיפורה של שפחה". הסדרה המבוססת על הרומן של הסופרת הקנדית מרגרט אטווד, עוסקת בעולם דיסטופי בו כל הזכויות של הנשים נשללות מהן והפוריות שבהן נאלצות להביא ילדים למשפחות עקרות. התרחיש הזה כל כך זיעזע את העולם, שהסדרה עוררה השראה למחאות שונות נגד הממסד. 

» "כתום זה השחור החדש": מחדשת ומפתיעה
» בינג' לוהט: סדרות מומלצות לקיץ
» אביה מלכה מצטרפת להגשת הצינור
» דמויות להט"ביות ומעוררות השראה במסך הקטן

אמש (שלישי, 27 ביוני) 30 נשים התכנסו בוושינגטון מול הבית הלבן כשהן מחופשות לשפחות מ"סיפורה של שפחה", לבושות בגלימות אדומות וחובשות על ראשן את "כנפיים". אותן נשים מחו על הצעת החוק הקוראת להגביל או לבטל מימון של הורות מתוכננת.

"זה יהיה החוק הגורע ביותר בתולדותינו וישמיד את המדיניות למען בריאות האישה", אמר פרן ווילנד, מנהל התקשורת בארגון "הורות מתוכננת".

מחאה דומה התרחשה בחודש מאי האחרון, אחרי שעשרות נשים מאוהיו, ארצות הברית, התלבשו כמו השפחות מהסדרה כדי למחות נגד הצעת החוק הדורשת להחמיר את ההגבלות על הליך ההפלה. בנוסף, לפני כשבוע עוברי אורח בתל אביב נתקלו בנשים הלבושות כמו השפחות, אלא שכאן לא היה מדובר בצעד מחאתי אלא בקידום הסדרה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ