ג'יליאן אנדרסון נגד הדרת התסריטאיות מהעונה החדשה של "תיקים באפילה"

כוכבת הסדרה כתבה בטוויטר: "רק שניים מתוך 207 פרקי הסדרה בוימו על ידי נשים. גם אני מצפה בקוצר רוח ליום שבו המספרים הללו יהיו שונים"

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יליאן אנדרסון ודייוויד דוכובני ב"תיקים באפילה"
חן חדד
חן חדד

ג'יליאן אנדרסון יצאה נגד הדרת נשים מצוות התסריטאים בעונה החדשה של "תיקים באפילה"', שמונה גברים בלבד. כוכבת הסדרה, המגלמת את דמותה של דיינה סקאלי, שיתפה את הדיווח על נבחרת הגברים בטוויטר וסיפרה שסביבת העבודה בסדרה נטתה תמיד לרוב גברי. "רק שניים מתוך 207 פרקי הסדרה בוימו על ידי נשים", כתבה. "גם אני מצפה בקוצר רוח ליום שבו המספרים הללו יהיו שונים". את הציוץ חתמה בתגית "העתיד שייך לנשים".

המעריצים כעסו על כך שלא נעשה מאמץ למצוא לפחות תסריטאית מוכשרת אחת לעונה החדשה, בעיקר לאור השטחת דמותה של סקאלי בעונה הקודמת ביחס לנפח שהוענק למאלדר. סקאלי היא זו שתרמה משמעותית לחיבור בין "תיקים באפילה" ובין צופות צעירות. דמותה אחראית לתופעה שהתרחשתה בשנות ה–2000 המכונה "אפקט סקאלי" — המכוונת זרקור לשורה ארוכה של נערות שהעריצו את הרופאה וסוכנת האף־בי־איי, ולכשהתבגרו בחרו לעסוק במקצועות המדע, החוק והרפואה בהשראתה.

אנדרסון סיפרה בעבר שהיא מודעת לתופעה. "קיבלנו המון מכתבים כל הזמן, ובהם סיפורים של צופות צעירות שבחרו בתחומים שבהם עסקה סקאלי בזכות הסדרה, וזה היה תענוג". לאחר הידיעה על צוות התסריטאים שמונה לכתיבת העונה החדשה, נכתב באתר "דיילי דוט" כי "ההחלטה למנות גברים בלבד לתסריטאים בעונה החדשה פוגעת במורשת של סקאלי.

אנדרסון, שזכתה על משחקה בסדרה בפרס האמי ובגלובוס הזהב, משמשת מודל לחיקוי גם במאבקה הגלוי לשוויון בין שכרה ובין שכרו של דייוויד דוכובני (מאלדר), שהיה גבוה משלה. היא נאלצה להלחם על שכר שווה הן בסדרה המקורית והן עם חזרתה ב–2016, ובסופו של דבר השיגה את מבוקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ