פרסי האמי: "וסטוורלד" מובילה עם 22 מועמדויות

עם היעדרה של "משחקי הכס", התפנה מקום לגל של סדרות חדשות שמובילות את המרוץ לטקס פרסי האמי, ובהן "סיפורה של שפחה", "דברים משונים" ו"החיים עצמם". HBO מובילה בין הרשתות עם 94 מועמדויות

הכרזת המועמדויות לפרסי האמי היום

עונת הפרסים בתעשיית הטלוויזיה האמריקאית נפתחה היום (חמישי) באופן רשמי עם חשיפת המועמדויות לטקס פרסי האמי ה–69. את המועמדים הציגו אנה קלמסקי ("ויפ") ושימר מור ("מחשבות פליליות"), שחשפו רשימה מסקרנת במיוחד, מתוך מספר שיא של 180 הגשות המשקפות את השפע הטלוויזיוני בעידן הנוכחי. "משחקי הכס", שזכתה שנתיים ברציפות בפרס הדרמה הטובה ביותר ושברה את שיא הזכיות בתולדות האמי, אינה מועמדת השנה בשל תקנות הכרוכות במועד עליית העונה. החלל שהותירה, בצד היעדרן של סדרות כמו "טווין פיקס" (שתיאלץ להמתין לשנה הבאה) ו"אחוזת דאונטון" (שהגיעה לסיומה), סיפק זריקת רענון משמעותית לרשימת המועמדים. טקס הענקת הפרסים ייערך ב–17 בספטמבר בהנחיית סטיבן קולבר.

את רשימת המועמדויות (כולל אלה הטכניות) מובילה "וסטוורלד", שגרפה 22 מועמדויות. הסדרה, שיצר ג'ונתן נולאן, מתרחשת בפארק שעשועים עתידני. הפארק משחזר את ימי המערב הפרוע באמצעות רובוטים תבוניים, שמתחילים להבין את מקומם בפנטזיות האפלות של האורחים. במקום השני, עם 18 מועמדויות, מדורגות סדרת המתח של נטפליקס, "דברים משונים", ו"אויבות: בטי וג'ואן", שפורשת את סיפור יריבותן של השחקניות בטי דייוויס וג'ואן קרופורד. במקום השלישי ניצבת הסאטירה הפוליטית הוותיקה והמבדרת, "ויפ", עם 17 מועמדויות.

ה"דם החדש" שהוזרק לטקס ניכר כבר בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר, ובה חמש מתוך שבע הסדרות מועמדות לראשונה בקטגוריה. עם הסדרות המתחרות על הפרס נמנות "סיפורה של שפחה", "הכתר", דברים משונים", "החיים עצמם" וכן "סמוך על סול" ו"בית הקלפים" הוותיקות.

בקטגוריה הראשית המקבילה בזירה הקומית, הקומדיה הטובה ביותר, הועדפו בעיקר סדרות ותיקות. פרט לכניסתה של הסדרה החדשה "אטלנטה" למרוץ, בקטגוריה מועמדות "שחור־כזה", "מאסטר אוף נאן", "משפחה מודרנית", "עמק הסיליקון", "קימי שמידט" ו"ויפ".

בצד הסדרות הקומיות המתוסרטות, בקומדיה בולטת נוכחותה של "סאטרדיי נייט לייב", שגרפה 22 מועמדויות במקביל ל"וסטוורלד". התוכנית, שליוותה בשנה שעברה את המרוץ לנשיאות ארצות הברית, זכתה לנוכחות משמעותית בשיח הביקורתי על הפוליטיקה האמריקאית עם שורה של חיקויים פופולרים, בהם של אלק בולדווין, המועמד לפרס על חיקוי דונלד טראמפ.

הרשימה מזמנת גם לא מעט יריבויות לשורה של שחקנים, שיתחרו זה בזה באותה הקטגוריה. עם השחקנים הניצבים ראש בראש נמנים סטרלינג ק.בראון ומילו ונטימיליה ("החיים עצמם"), סמירה ויילי ואד דאוד ("סיפורה של שפחה"), ניקול קידמן וריס ויתרספון ("שקרים קטנים גדולים"), ג'יין פונדה ולילי טומלין ("גרייס ופרנקי"), טוני הייל ומאט וולש ("ויפ"), וכן ג'סיקה לאנג וסוזן סרנדון ("אויבות: בטי וג'ואן") ביריבות שהולמת את עלילת הסדרה בכיכובן.

בדומה לשנה שעברה, HBO ממשיכה להוביל את המרוץ עם 94 מועמדויות, שהן מפגן כוח אל מול אתרי הסטרימינג הנושפים בעורפה (אם כי ענקית התוכן האיכותי הובילה גם את המועמדויות בטקס גלובוס הזהב בשנה החולפת, אך שבה הביתה בידיים ריקות). אחריה עומדות רשת הכבלים FX עם 56 מועמדויות ונטפליקס עם 54 מועמדויות. אתר הסטרימינג הולו אמנם אינו מדורג בראש מספר המועמדויות, אבל המועמדויות שגרפה הסדרה שלו, "סיפורה של שפחה", היא הישג משמעותי בשבילו, שעשוי לערער את שליטתן של אמזון ("טרנספרנט") ונטפליקס ("בית הקלפים", "כתום זה השחור החדש") בטקסי האמי בשנים האחרונות.

זו רשימת המועמדויות המלאה:

דרמה

* סדרת הדרמה הטובה ביותר: "סמוך על סול", "הכתר", "סיפורה של שפחה", "דברים משונים", "החיים עצמם", "וסטוורלד", "בית הקלפים".

* השחקן הטוב ביותר בדרמה: סטרלינג ק' בראון ("החיים עצמם"), מילו ונטימיליה ("החיים עצמם"), אנתוני הופקינס ("וסטוורלד"), מתיו ריס ("האמריקאים"), ליב שרייבר ("ריי דונובן") וקווין ספייסי ("בית הקלפים").

* השחקנית הטובה ביותר בדרמה: ויולה דייוויס ("המדריך לרוצח"), קלייר פוי ("הכתר"), אליזבת מוס ("סיפורה של שפחה"), קארי ראסל ("האמריקאים"), אוון רייצ'ל ווד ("וסטוורלד") ורובין רייט ("בית הקלפים").

* שחקן משנה בדרמה: ג'ונתן בנקס ("סמוך על סול"), ג'ון ליתגו ("הכתר"), מנדי פטינקין ("הומלנד"), מייקל קליי ("בית הקלפים"), דייוויד הרבור ("דברים משונים"), רון ספאס ("החיים עצמם") וג'פרי רייט ("וסטוורלד").

* שחקנית משנה בדרמה: אוזו אודובה ("כתום זה השחור החדש"), מילי בובי בראון ("דברים משונים"), אן דאוד ("סיפורה של שפחה"), כריסי מץ ("החיים עצמם"), תנדי ניוטון ("וסטוורלד") וסמירה ויילי ("סיפורה של שפחה").

קומדיה

* הסדרה הקומית הטובה ביותר: "אטלנטה", "שחור־כזה", "מאסטר אוף נאן", "משפחה מודרנית", "עמק הסיליקון", "קימי שמידט" ו"ויפ".

* השחקן הטוב ביותר בקומדיה: אנתוני אנדרסון ("שחור־כזה"), עזיז אנסרי ("מאסטר אוף נאן"), דונלד גלובר ("אטלנטה"), ויליאם ה' מייסי ("חסרי בושה"), ג'פרי טמבור ("טרנספרנט") וזאק גאליפינאקיס ("הליצן העצוב").

* השחקנית הטובה ביותר בקומדיה: פמלה אדלון ("דברים טובים יותר"), ג'יין פונדה ("גרייס ופרנקי"), לילי טומלין ("גרייס ופרנקי"), אליסון ג'אני ("מאמי"), אלי קמפר (קימי שמידט"), ג'וליה לואי־דרייפוס ("ויפ") וטרייסי אליס־רוס ("שחור־כזה").

* שחקן משנה בקומדיה: לואי אנדרסון ("הליצן העצוב"), טיי בארל ("משפחה מודרנית"), טיטוס ברגס ("קימי שמידט"), טוני הייל ("ויפ"), מאט וולש ("ויפ") ואלק בולדווין ("סאטרדיי נייט לייב").

* שחקנית משנה בקומדיה: אנה קלמסקי ("ויפ"), קתרין האן ("טרנספרנט"), ג'ודית לייט ("טרנספרנט"), קייט מקינון ("סאטרדיי נייט לייב"), ונסה בייר ("סאטרדיי נייט לייב") ולסלי ג'ונס ("סאטרדיי נייט לייב").

מיני סדרה

* המיני סדרה הטובה ביותר: "שקרים קטנים גדולים", "פארגו", "אויבות: בטי וג'ואן", "ליל האירוע" ו"גאון".

* השחקן הטוב ביותר במיני סדרה: ריז אחמד ("ליל האירוע"), ג'ון טורטורו ("ליל האירוע"), בנדיקט קאמברבץ' ("שרלוק") יואן מקגרגור ("פארגו"), ג'פרי ראש ("גאון") ורוברט דה נירו ("אשף השקרים").

* השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה: קארי קון ("פארגו"), פליסיטי הופמן ("פשע אמריקאי"), ניקול קידמן ("שקרים קטנים גדולים"), ריס ויתרספון ("שקרים קטנים גדולים"), ג'סיקה לאנג ("אויבות: בטי וג'ואן") וסוזן סרנדון ("אויבות: בטי וג'ואן").

* שחקן משנה במיני סדרה: ביל קאמפ ("ליל האירוע"), מייקל קנת ויליאמס ("ליל האירוע"), אלפרד מולינה ("אויבות: בטי וג'ואן"), סטנלי טוצ'י ("אויבות: בטי וג'ואן") אלכסנדר סקארסגאד ("שקרים קטנים גדולים") ודיוויד תיוליס ("פארגו").

* שחקנית משנה במיני סדרה: לורה דרן ("שקרים קטנים גדולים"), שיילין וודלי ("שקרים קטנים גדולים"), ג'ודי דייוויד ("אויבות: בטי וג'ואן"), ג'קי הופמן ("אויבות: בטי וג'ואן"), רג'ינה קינג ("פשע אמריקאי") ומישל פייפר ("אשף השקרים").

קטגוריות נוספות

* תוכנית הווראייטי הטובה ביותר: "פול פרונטל עם סמנתה בי", "ג'ימי קימל לייב", "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר", "הלייט שואו עם סטיבן קולבר", "הלייט לייט שואו עם ג'יימס קורדן" ו"זמן אמיתי עם ביל מאהר".

* תוכנית הריאליטי הטובה ביותר: "המרוץ למיליון", "נינג'ה אמריקאי", "פרוייקט מסלול", "טופ שף", "מרוץ הדראג של רו פול" ו"The Voice".

* תוכנית המערכונים הטובה ביותר: "סאטרדיי נייט לייב", "פורטלנדיה", "בילי און דה סטריט", "דראנק היסטורי", "דוקו עכשיו!" ו"המופע של טרייסי אולמן".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ