דיסני תקים שירות סטרימינג ותמשוך את תכניה מנטפליקס

השירות החדש צפוי להיות זמין לצופים בארה"ב ב–2019. שיתופי הפעולה ההפקתיים בין החברות יימשכו

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך "ג'סיקה ג'ונס". לא תיפגע מהפיצול
מתוך "ג'סיקה ג'ונס". לא תיפגע מהפיצולצילום: Myles Aronowitz/Netflix

דיסני הודיעה כי תמשוך את מרבית תכניה משירות הסטרימינג של נטפליקס עד 2019, שנה שבה תקים אתר עצמאי שיכלול את הקלאסיקות הגדולות מתחום האנימציה והלייב אקשן של האולפנים. טרם נודע אם גם סרטי "מארוול" וסדרת סרטי "מלחמת הכוכבים", שדיסני מחזיקה בזכויות עליהם, יוצאו מנטפליקס. כמו כן, תאגיד המדיה יקים אתר סטרימינג נוסף עבור תכני רשת הספורט ESPN שבבעלותו.

מנכ"ל דיסני, בוב איגר, ציין כי אתר הסטרימינג של החברה צפוי בשלב הראשון לפעול בארצות הברית בלבד. "ההשקה של שירותי האתר שלנו היא אסטרטגיה חדשה לחלוטין", אמר. "היא נובעת מהשינוי שמביאה איתה הטכנולוגיה ומעניקה לנו את היתרון לחזק את המותגים הנהדרים שלנו".

נציג של נטפליקס מסר כי למרות ההפרדה בין תכני החברות, לא ייפסקו שיתופי הפעולה בין הפקות של נטפליקס לדמויות המצויות בזיכיון של דיסני כגון ג'סיקה ג'ונס, דרדוויל ולוק קייג'. כיוון שהפיצול יתרחש רק בעוד כשנתיים, תספיק נטפליקס ליהנות משוברי קופות עתידיים של דיסני דוגמת "הפנתר השחור" והגרסה החדשה ל"האן סולו", אולם תכנים כמו סרטי ההמשך של "מלך האריות" או "לשבור את הקרח" כבר לא יופיעו בשירותיה. בעקבות הודעת דיסני ירד ערכה של מניית נטפליקס ב–5%.

שיתוף הפעולה בין נטפליקס לדיסני החל ב–2012 והיטיב עם שני הצדדים: עבור דיסני זו היתה דרך לקדם את תכניה בחברה שהלכה וצברה תאוצה, בעוד שנטפליקס היתה יכולה להתגאות בתפריט שקורץ לכל המשפחה, עניין קריטי בבניית קהל רחב ככל הניתן. עם זאת, בדיסני, כחברות מדיה אחרות, הבינו באחרונה כי נטפליקס מתחזקת הרבה מעבר למצופה, במה שעשוי לפגוע אנושות בחברות ההפקה המתחרות. מאותה סיבה ניכרת העלייה בסדרות ובסרטים שנטפליקס מפיקה בעצמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ