השחקנית פליסיטי הופמן תרצה עונש מאסר של שבועיים

כוכבת "עקרות בית נואשות" הודתה כי שילמה 15 אלך דולר כדי לסייע לבתה במבחני הכניסה לאוניברסיטה. "הייתי מבוהלת וטיפשה", מסרה. בית המשפט גזר עליה גם שנה אחת של מאסר על תנאי וקנס בסך 30 אלף דולר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פליסיטי האפמן
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

בית המשפט בבוסטון פסק אתמול (שישי) כי השחקנית האמריקאית פליסיטי הופמן תרצה עונש של שבועיים מאסר בבית הכלא בעוון מעורבותה בפרשת השוחד לאוניברסיטאות. זאת לאחר שכוכבת הסדרה "עקרות בית נואשות" הודתה בחודש מאי ששילמה סכום של 15 אלף דולר כדי לשפר את הציון של בתה הבכורה במבחני הכניסה לאוניברסיטה.

עוד גזר בית המשפט על השחקנית, בת 56, שנה אחת של מאסר על תנאי, 250 שעות של שירות לקהילה וקנס בסך 30 אלף דולר. הופמן מסרה בהצהרה שפירסמה בעקבות גזר הדין כי היא מקבלת את "החלטת בית המשפט ללא הסתייגויות". לפי הדיווחים בסוף השבוע באתרי חדשות אמריקאיים, התביעה במשפט דרשה מבית המשפט לגזור על השחקנית שנת מאסר.

לפני הקראת גזר הדין ביקשה הופמן סליחה בפני השופטת והבהירה בדמעות שהיא "מתנצלת עמוקות" בפני כל מי שנפגעו ממעשיה, כולל בני משפחתה. היא גם פנתה ישירות לבתה שלה, סופיה, ואמרה: "כל שאני יכולה זה לומר שאני מתנצלת, סופיה", אמרה. "הייתי מבוהלת וטיפשה. עכשיו אני רואה את כל הדברים שידעתי כי לא נכון לעשותם. עכשיו אני מבינה שאהבה ואמת חייבות ללכת יד ביד. אני לוקחת אחריות מלאה על המעשים שלי".

הופמן הודתה בבית המשפט כי שילמה 15 אלף דולר למייסד של מרכז הכנה לקולג' בשם ריק סינגר כדי שמפקח יתקן את השגיאות של בתה הבכורה בתשובות למבחני ה־SAT. היא סיפרה כי שקלה לסייע כך גם לבתה הצעירה, אך התחרטה.

הופמן היא אחת מ–14 הורים שהודו באשמה בפרשת השוחד לאוניברסיטאות. זו התביעה הגדולה ביותר שהוגשה אי פעם בעניין רישום לאוניברסיטאות בארצות הברית, ובין האוניברסיטאות המעורבות בפרשה נמצאות ייל, וייק פורסט וסטנפורד. כתבי האישום בפרשה הוגשו אך ורק נגד הורים, ולא נגד ילדיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ