הוקפאו צילומי התוכנית של רוי בוי, שהציע לילדיו "להאכיל בדואים"

מערוץ ג'וניור נמסר כי "התנהלות מסוג זה אינה מקובלת בשום צורה ואופן". בימים הקרובים תתקיים פגישה בין מנהלי הערוץ לכוכב הילדים, שהתנצל: "מאז שאני ילד קטן שאבתי השראה מהבדואים"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוי בוי ביער הסודי yesVOD
רוי בוי בתוכנית "ביער הסודי". התנצלצילום: קוסטה שרפמן/ yes
איתי שטרן
איתי שטרן

ערוץ ג'וניור הודיע לכוכב הילדים רועי עוז (רוי בוי) על הקפאת צילומי העונה הבאה של תוכנית הילדים שלו, זאת לאחר שאתמול (שבת) הופץ ברשתות החברתית סרטון ובו נראה עוז כשהוא ברכבו עם ילדיו ומציע להם "להאכיל ילדים בדואים". הדברים פורסמו לראשונה באתר ynet.

דוברת הערוץ, רונית ארבל, מסרה היום כי "עונה נוספת של התוכנית תוכננה להצטלם, אך נעצרה אמש עם היוודע דבר הסרטון. ערוץ ג'וניור מצר מאוד על הדברים שנאמרו על ידי רוי בוי וסולד מתוכנם. התנהלות מסוג זה אינה מקובלת בשום צורה ואופן על הערוץ, שחרת על דגלו את ערכי הכבוד ההדדי, הסובלנות והשוויון לכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע ומין. נדגיש כי רוי בוי הביע את צערו העמוק והכן וביקש סליחה על אופן התנהלותו. בימים הקרובים תתקיים פגישה בין מנהלי הערוץ לרוי בוי באשר לעתיד שיתוף הפעולה".

עוז, בן 39, אחד מכוכבי הילדים הגדולים בישראל, התנצל אמש בעמוד הפייסבוק שלו הסרטון: "בשעות האחרונות מתרוצץ ברשת סרטון מטיול משפחתי פרטי מלפני חמש שנים. אני רוצה להביע את צערי העמוק על הדברים הנאמרים בו, הם אינם ראויים להיאמר. זו לא דרכי לחנך אף ילד אחר. דרכי היא דרך של אהבת אדם ובדרך זו אמשיך ללכת. מצטער מעומק הלב ומבקש סליחה מכל מי שנפגע".

היום פירסם התנצלות נוספת: "אין לי מלים להביע את הצער והכאב שגרמתי לאנשים ולציבור הבדואי היקר. הכעס הגדול מוצדק לחלוטין. טעיתי טעות ענקית, טעות מרה בפני אנשים שאני אוהב, מעריך ומעריץ. מאז שאני ילד קטן שאבתי השראה מהבדואים. כל הדמות של רוי בוי, שאוהב טבע, היא מאחיי הבדואים. הם לימדו אותי לרכוב, הם לימדו אותי לחפש עקבות של בעלי חיים ולמצוא צמחי מרפא. כל הידע שיש לי הוא רק מהם. מי שמכיר אותי יודע כמה אני מתייסר וסובל על הטיפשות הטהורה הזה".

מרגע פרסום הסרטון ספג עוז חצי ביקורת רבים, הן על התוכן הגזעני שבסרטון  והן על פעולות אחרות שלו כגון שיתופי פעולה עם חב"ד. רועי קייס, הכתב לענייני ערבים של "כאן 11" כתב בטוויטר כי "רוי בוי, רק אתמול התוודעתי לקיומו בשירות ההסברה האיראנית והפלסטינית. הסרטון מופץ שם כאילו אין מחר". חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) פירסם את תגובתו של עוז וכתב עליה: "וזה אמור לחנך כאן ילדים. התנצלות מטעמי פרנסה".

עו"ד נדאל עותמאן מהמטה למאבק בגזענות מסר בתגובה: "האופן והצורה שבה מוצגים הילדים הבדואים מעליבה ומבזה ביותר. כל בן אדם באשר הוא צריך להוקיע התנהגות מבישה זו. עצם היותו כוכב כוכב ילדים מחמירה את המעשה. הטיפול המינימלי שאפשר להסתפק בו זה הפסקת כל פעילות תרבות ו/או חינוך שהוא מעורב בה"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ