חי או מת: יוצר "הסופרנוס" חושף לראשונה את גורלו של טוני סופרנו

האם דיוויד צ'ייס הרס את סופה המעורפל של הסדרה?

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד
חן חדד

המסך השחור שחתם את "הסופרנוס" הוביל לאינספור פרשנויות מצד הצופים הנאמנים שניתחו כל פרט בזכוכית מגדלת, החל מהגבר בג'קט ה"Members Only", דרך השיר שטוני בחר בדיינר ועד המחוות ל"סנדק", בכדי לקבוע אם טוני חוסל או נותר בחיים.

בשבע השנים ואינספור הויכוחים שחלפו מאז, יוצר הסדרה דיוויד צ'ייס סירב לענות על השאלה, עד עכשיו. בכתבה שפורסמה הבוקר במגזין "Vox" נחשף ראיון שבו צ'ייס אומר בפשטות שבעיניו, טוני לא מת בסופה של הסדרה. תשובתו היכתה גלים ברשת והסעירה הן את המעריצים והן את המבקרים, שהודו כי היה מוטב אילו צ'ייס היה שומר על שתיקתו.

המראיינת, מרת'ה פ. נוקימסון, שהתיידדה עם צ'ייס לפני מספר שנים לאחר שראיינה אותו עבור ספר שכתבה על סרטי גנגסטרים מודרנים. כעת, בראיון על סרט הביכורים שלו "Not Fade Away", על אהבתו לקולנוע אירופאי ועל החיים לאחר "הסופרנוס", נוקימסון חושפת ששאלה גם האם טוני מת בסופה של סצינת הסיום המדוברת. "היינו בבית קפה קטן, כאשר, באמצע שיחה קצרה על בעיה שנתקלתי בה במהלך הכתיבה, ואז שאלתי את 'השאלה'", היא כותבת. "צ'ייס הפתיע אותי כאשר הביט בי ולפתע שאל בכעס 'למה אנחנו מדברים על זה?' עניתי 'אני פשוט סקרנית'. ואז, מאיזו סיבה שלא תהיה, הוא החליט לענות לי.... "הוא נענע את ראשו לשלילה. ואז אמר "לא, הוא לא".

תשובתו של צ'ייסצילום: צילום מסך

מבקרי טלוויזיה רבים ובהם כותבים ב"ניו יורק מגזין" ו-"Hitfix", הביעו תרעומת על כך שנוקימסון לא הציגה את האופן שבו ניסחה את השאלה וגם לא התרשמו מהתשובה הקצרה של צ'ייס שלא מסביר את עצמו מעבר ל"לא". בכל זאת, כולם הודו שלא ציפו שהוא אי פעם יענה על השאלה הזו. אמנם חיכינו זמן רב לשמוע את נקודת המבט של צ'ייס על פרק הסיום של הדרמה שיצר, אולם אין ספק שתשובה מוחלטת למסתורין סביב סדרה תמיד הרבה פחות מספקת מסימני השאלה המרתקים והפרשנויות של הצופים.

לאחר שאמירתו התפשטה ברשת ועוררה דיונים סוערים, צ'ייס העביר הודעה רשמית לתקשורת דרך הסוכנת שלו ובה נאמר כך:

"העיתונאית פירשה שלא כהלכה את דבריו של דיוויד צ'ייס. הציטוט לפיו צ'ייס אומר 'טוני סופרנו לא מת' אינו מדוייק. לאמירה הזו יש הקשר רחב הרבה יותר ולכן היא מוצגת באופן שאינו נכון. כפי שדיוויד צ'ייס אמר באינספור ראיונות 'השאלה אם טוני סופרנו חי או מת אינה חשובה'. אין טעם להמשיך ולחפש אחר תשובה לשאלה הזו. סצינת הסיום של 'הסופרנוס' מעלה שאלה רוחנית וככזו אין לה תשובה נכונה או לא נכונה".

» לעוד כתבות, ביקורות וחדשות טלוויזיה, עקבו אחרי חן חדד בפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ