תביעת ענק נגד יוצרי "הסימפסונים"

השחקן פראנק סיברו, שגילם את פראנקי קרבונה בסרט "החבר'ה הטובים", טוען שהדמות של לואי בסדרה הצהובה מבוססת עליו. יוצרי הסדרה עלולים לשלם 250 מיליון דולר

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

השחקן פראנק סיברו תובע את יוצרי "משפחת סימפסון" בטענה כי הדמות לואי מהמאפיה של ספרינגפילד מבוססת על הדמות שסיברו עצמו גילם — פראנקי קרבונה מהסרט "החבר'ה הטובים" מ–1990. הדמות הופיעה 15 פעמים ב–556 פרקי הסדרה, אבל היא עלולה לעלות ליוצרים סכום של 250 מיליון דולר.

לואי של הסימפסונים הוא אחד מהצוות של טוני השמן, והוא הופיע לראשונה באנימציה של המשפחה הצהובה ב–1991. בתביעה שהוגשה אתמול (21.10) טוען סיברו כי הסדרה הרוויחה מאז עלתה לשידור ב–1989 לא פחות מ-12 מיליארד דולר, גם באמצעות במשחקי וידיאו, מוצרי שיווק וסרטים, וסיברו רוצה חלק מהרווחים.

לפי אתר "דדליין" שברשותו עותק של התביעה, יוצרי הסימפסונים חיו באותו בניין דירות שהתגורר בו סיברו ב–1989. "בזמן ההוא הכותבים וסיברו נתקלו זה בזה מדי יום. הם ידעו שהוא מפתח דמות לסרט של מרטין סקורסזי, ב–1989. למעשה, הם היו מודעים לדמות של פרנקי קרבונה שאותה פיתח סיברו ושאותה ביסס אותה על אישיותו", נכתב בכתב התביעה.

לואי ב"משפחת סימספסון". רק 15 הופעות

עוד ניתן להבין כי הובטח לסיברו מאולפני גרייסי פילמס, שמפיקים את "משפחת סימפסון", כי הם יעשו יחד סרט. "במשך השנים נאמר לסיברו על ידי גרייסי פילמס שהוא 'יהיה חלק מהעתיד של משפחת סימפסון'. הובטח לו שיעשו סרט ביחד, אך זה מעולם לא קרה", נכתב בתביעה, שעיקר הטענות בו מופנות אל היוצר ג'יימס ברוקס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ