מגעים להפיכתה של 
"משחקי הכס" לסרט קולנוע

על המגעים סיפר אחד מכוכבי הסדרה, צ'רלס דאנס, בראיון לאתר "דיילי ביסט". זו לא הפעם הראשונה שהרעיון עולה על הפרק

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"משחקי הכס", סדרת הטלוויזיה המצליחה של HBO, עשויה לזכות בשנים הקרובות לעיבוד קולנועי. כך עולה מראיון עם השחקן צ'רלס דאנס, המגלם את דמותו של טיווין לאניסטר, שהתפרסם לפני כמה ימים באתר החדשות האמריקאי "דיילי ביסט".

דאנס ציין כי מתנהלים דיונים על האפשרות לבסס סרט קולנוע על הסדרה המצליחה. "יש דיבור על כך שבסופו של דבר ינסו לעשות סרט קולנוע באורך מלא, אבל אני לא יודע באיזה חלק מהעלילה ישתמשו. יש כל כך הרבה לדחוס לתוך סרט כזה", אמר בראיון.

מתוך "משחקי הכס". מאבקים רווי דם בין בתי אצולהצילום: אי־פי

זו אינה הפעם הראשונה שהרעיון להפוך את "משחקי הכס" לסרט נזרק אל החלל. בשנה שעברה, בעת הקרנת הבכורה של העונה הרביעית בניו יורק, היה זה ג'ורג' אר־אר מרטין, הסופר שעל ספריו מבוססת הסדרה, שהזכיר את האפשרות הזאת. "הכל תלוי כמה זמן תימשך הסדרה. שבע שנים? שמונה? אולי עשר?", אמר אז מרטין. "היקף הספרים הולך ומתרחב, וייתכן שיהיה צורך בסרט קולנוע כדי לחבר את כל הקצוות, משהו עם תקציב של סרט קולנוע, כ–100 מיליון דולר לשעתיים. הדרקונים האלה נהפכים ממש גדולים, אתה יודע", הוא התבדח.

"משחקי הכס" היא סדרת דרמה־פנטזיה שיצרו דייוויד בניוף ודי־בי וייס לפי ספריו של מרטין, ושהקרנתה החלה באפריל 2011. העלילה מתרחשת בשתי יבשות דמיוניות, מתחילה עם סיומו של קיץ ארוך במיוחד שנמשך כעשר שנים, ומתפרשת על פני כמה קווי עלילה מקבילים. בין היתר מתחולל בה מאבק רווי דם בין כמה בתי אצולה על כס המלוכה לאחר מותו של המלך, ודרקונים אגדיים חוזרים ומופיעים בעולם לאחר שכבר נכחדו ממנו.

הסדרה זכתה לביקורות משבחות מיד עם עלייתה, אם כי רבים מתחו ביקורת על השימוש הרב שנעשה בה בסקס, עירום ואלימות גרפית קשה. היא שברה שיאי צפייה ב־HBO, גרפה שורה של פרסים יוקרתיים, ועד כה הופקו לה ארבע עונות. ב־HBO כבר הודיעו כי הזמינו מיוצרי הסדרה שתי עונות נוספות, כך שמובטחות לסדרה גם עונה חמישית ושישית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ