בי־בי־סי רכשה את הסדרה "פלפלים צהובים" לעיבוד מקומי

הסדרה של קרן מרגלית תעובד בידי התסריטאי פיטר באוקר ("אנקת גבהים") ותכלול שישה פרקים. באוקר: אהבתי את המקור והשתדלתי לכבד אותו

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

רשת השידור הבריטית (בי־בי־סי) רכשה את הזכויות לסדרה "פלפלים צהובים" של קרן מרגלית, שתעבור עיבוד מקומי. זו הפעם הראשונה שבי־בי־סי, שם נרדף לאיכות טלוויזיונית, מפתחת סדרת דרמה ישראלית, והפעם השנייה שהיא בכלל מפתחת דרמה זרה. צילומי הסדרה, שהופקה על ידי "יולי אוגוסט הפקות" ושודרה בקשת, יחלו בקיץ 2015 והיא מיועדת לעלות לשידור בתחילתת 2016.

הסדרה, שתיקרא "The A Word" תהיה בת שישה פרקים, אשר יופקו על ידי חברות ההפקות "Fifty Fathoms Productions" ו"Tiger Aspect" בשיתוף עם "Keshet UK". האדפטציה הבריטית תיכתב עבור BBC1 על ידי פיטר באוקר, מחזאי ותסריטאי בריטי החתום על סדרות כמו "Occupation" ,"Blackpool" ו"אנקת גבהים". היוצרת קרן מרגלית, מנכ"ל קשת אבי ניר ושרה ג'ונסון, מנהלת מחלקת הדרמה וההפקות ב Keshet UK, ישמשו מפיקים אחראים.

מתוך "פלפלים צהובים". רכישה נדירה של בי-בי-סיצילום: צחי צלניקר

"פלפלים צהובים", סדרה עטורת שבחים, עלתה לראשונה לשידור בדצמבר 2010. היא הביאה את סיפורה של משפחה המנהלת משק ליצוא פלפלים צהובים במושב מבודד בערבה, ומתמודדת עם ההבנה שבנם אוטיסט. עונתה השנייה שודרה ב–2014 והיתה לדרמה השנייה הנצפית ביותר באותה השנה. הסדרה גרפה שמונה פרסים בטקס האקדמיה לטלוויזיה וקולנוע. קרן מרגלית והסדרה ייצגו את ישראל בשנת 2011 ביום המודעות הבינ"ל לאוטיזם במטה האו"ם בניו יורק, והסדרה עדיין מוקרנת בפסטיבלי טלוויזיה ברחבי העולם.

מרגלית. לשלוח את הילד לארץ זרהצילום: נועה יפה

בתגובה לרכישת הבי־בי־סי אמרה קרן מרגלית: ״פלפלים צהובים נעשתה עם הרבה אמת, תשוקה ומחויבות של כל מי שעסקו בה. מרגש וקצת מפחיד לשלוח את הילד שלך עם זוג אוזניות, כל הדרך מהערבה עד לאגמים של הלייק דיסטריקט. אבל מרגיע לדעת, שמחכה לו שם אחת הפנימיות הטובות בעולם".

התסריטאי פיטר באוקר מסר: "אהבתי מאוד את הסדרה המקורית והשתדלתי לכבד את המקור במהלך הכתיבה. יש לנו הזדמנות לעשות משהו מצחיק, קשוח וריאליסטי על חיי המשפחה העכשוויים בהתמודדות עם אוטיזם. בחברה שבה חוסר־השלמות מגיע יחד עם אשמה, נראה לנו נכון לבחון כיצד מתייחסים לאוטיזם בתוך המשפחה ובקהילה הרחבה יותר. זוהי דרמה מלאה ברעיונות על הורות, נכות, תקשורת וקהילה, שתתחבר אל הצופים".

אבי ניר, מנכ"ל קשת: "קשת שמחה להיות זו שמביאה את קולם של יוצרים ישראלים, כמו קרן מרגלית, לאחד מערוצי הטלוויזיה המובילים בעולם. כשאכסניית דרמה איכותית כמו בי־בי־סי בוחרת ב"פלפלים צהובים" היא מכירה בחשיבות הסדרה ובקולה הייחודי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ