בקרוב: סרט דוקומנטרי על הסיינטולוגיה

הסרט יופק על ידי ערוץ HBO האמריקאי ויתבסס על ספרו הפרובוקטיבי של לורנס רייט, "Going Clear"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ערוץ HBO האמריקאי מכין סרט דוקומנטרי על הסיינטולוגיה, על פי ספרו הפרובוקטיבי של לורנס רייט, "Going Clear" ובבימויו של זוכה פרס האוסקר אלכס גיבני ("לאנס ארמסטרונג: השקר"). "הוליוודר ריפורטר" מדווח כי ערוץ הטלוויזיה האיכותי הזמין את הפרויקט כבר לפני כמעט שנתיים, ממש עם צאת הספר בינואר 2013, כאשר גיבני הביא את הספר לערוץ.

הסרט אמור לחשוף גילויים חדשים על הדת השנויה במחלוקת ועל מאמיניה המפורסמים, טום קרוז וג'ון טרבולטה, וצפוי לעורר תגובה זועמת מצד הכנסייה. "כרגע יש כ-160 עורכי דין הבודקים את הסרט", אמר ראש חטיבת הדוקומנטרי של HBO, שילה נווינס. אם הסרט יהיה מוכן בזמן יגישו אותו לפסטיבל הסרטים סנדאנס.

הספר של רייט, זוכה פרס פוליצר, מבוסס על כתבה שלו שהפרסמה ב"ניו יורקר" ב-2011 וכולל סיפור של התעללות וכליאה של הבמאי והסיינטולוג לשעבר, פול האגיס, בידי הכנסייה הסיינטולוגית. המו"ל האנגלי של הספר, שבארצות הברית היה מועמד לפרס הנשיונל בוק, נכנע ללחץ של עורכי הדין של הסיינטולוגים, והחליט שלא להוציא אותו מחשש מתביעות.

זאת לא הפעם הראשונה שהערוץ מתנגש עם הכנסייה. כאשר שידר ב-1998 את הסרט "Dead Blue: Surviving Depression", מפגינים רבים מקרב הסיינטולוגים הפגינו מול המשרדים של הערוץ במנהטן ותקפו אותו ואת נווינס על כך שהציגו תרופות נגד דיכאון באור חיובי. סיינטולוגים, כך מסבירים ב"הוליווד ריופורטר", ידועים בהתנגדותם לפסיכיאטריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ