ביל קוסבי העניק ראיון בלעדי תמורת השתקת אישום בתקיפה מינית

קוסבי העניק ראיון בלעדי לעיתון "נשיונל אנקוויירר" ב-2005 בתמורה לכך שהצהובון לא יפרסם כתבה על אישום נוסף בתקיפה מינית

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

לאחר שרשת אן־בי־סי החליטה לבטל את הסדרה החדשה של ביל קוסבי לפני שעלתה לשידור, בשל ריבוי העדויות של נשים כי אנס או תקף אותן מינית, צצים ועולים עתה עוד פרטים המחזקים את דבריהן של 14 הנשים שהתלוננו נגדו. כך למשל נודע אתמול כי קוסבי העניק ראיון בלעדי לעיתון "נשיונל אנקוויירר" ב-2005 בתמורה לכך שהצהובון לא יפרסם כתבה על האשמה נוסף בתקיפה מינית.

לפי "ניו יורק טיימס", סיפור הראיון הבלעדי מתגלה במסמכים מבית משפט פדרלי בפילדלפיה שעסקו בתביעה של אנדריאה קונסטאנד, אחת מצוות תוכנית הכדורסל של קוסבי באוניברסיטת טמפל. קונסטאנד האשימה את קוסבי בכך שסימם ותקף אותה מינית, וקוסבי הודה בשבועה כי בספטמבר 2005 ניסה למנוע מה"אנקוויירר" לפרסם ראיון עם בת פרייר, דוגמנית לשעבר שטענה גם היא כי קוסבי סימם ותקף אותה מינית באמצע שנות השמונים. הוא ניסה למנוע את הראיון משום שחשש כי העדות הזאת תחזק את טענותיה של קוסנטאנד.

קוסבי. העדויות מתרבותצילום: אי־פי

המסמכים האלה נפתחו לציבור לפני כמה חודשים, ובתגובה לבקשות של גופי תקשורת, התפרסמו אתמול (רביעי, 26.11). בראיון ל"אנקווייר" עם הכוכב, שכותרתו היתה אז "ביל קוסבי שובר שתיקה: הסיפור שלי!", קוסבי דן בפרשת קונסטאנד וניסה להפריך את הטענות על התקיפה. בכתבה הוא תואר כ"זועם" על טענותיה, והוזכרו גם טענותיה של תמרה גרין, שהופיעה באותה שנה בתוכנית הבוקר "טודיי", ושם אמרה כי קוסבי תקף אותה בתחילת שנות השבעים. "לפעמים אתה מנסה לעזור לאנשים וזה מתפוצץ לך בפנים, הם מנסים לנצל אותך", אמר אז ל"אנקוויירר". "אני לא מתכוון להיכנע לאנשים שמנסים לנצל אותי בגלל שאני מפורסם".

באותה הזדמנות הוא הודה לעיתון על כך שהציע פרס לכל מי שיעביר להם מידע שיוביל למעצרו של האיש שרצח את בנו של קוסבי, אנניס, ב-1997. עם פרסום הכתבה ב-2005, קונסטאנד תבעה את "האנקווייר" ואת אחד מעורכי הדין של קוסבי, מרטין ד' סינגר, על פגיעה בשמה הטוב. התביעות יושבו באופן חשאי ב-2006 מחוץ לכותלי בית המשפט.

אגב, מוסיף "ניו יורק טיימס", היחסים של קוסבי עם "האנקוויירר" לא תמיד היו כל כך טובים. בשנת 2000 הוא איים לתבוע את העיתון על סך 250 מיליון דולר לאחר שזה דיווח כי שחקנית ששמה לאשל קובנגטון הגישה תלונה למשטרת ניו יורק על כך שקוסבי גיפף אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ