הלחץ גובר |

ביל קוסבי פרש מחבר הנאמנים של אוניברסיטת טמפל

בעקבות לחץ שהופעל על האוניברסיטה לסיים את קשריה עם הקומיקאי שמואשם בתקיפות מיניות, התפטר קוסבי מהתפקיד שמילא ב–32 שנים האחרונות

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ביל קוסבי פרש אתמול מחבר הנאמנים של אוניברסיטת טמפל, תפקיד שמילא במשך 32 שנים באוניברסיטה שבה למד. פרישה זו באה בעקבות דברים שמסרו לתקשורת 17 נשים ולפיהם עשה בהן מעשים מגונים ותקף אותן מינית. רבות מהנשים טענו כי הוא סימם אותן ואחר כך אנס אותן.

"תמיד הייתי גאה בשיוך שלי לאוניברסיטת טמפל", כתב קוסבי בהצהרה מטעם האוניברסיטה. "תמיד עשיתי מה שהיה בטובתה של האוניברסיטה והסטודנטים שלה. אי לכך החלטתי לפרוש מתפקידי כאחד מחבר הנאמנים של האוניברסיטה". חבר הנאמנים, כך נכתב, קיבל את התפטרותו והודה לו על השירות שלו. לחץ הופעל על חבר הנאמנים מצד בוגרי וחברי האוניברסיטה. בעצומה, שעליה חתומים אלף בני אדם, דרשו מהאוניברסיטה לסיים את הקשר שלה עם קוסבי. גם אוניברסיטת מסצ'וסטס באמהרסט סיימה את ההתקשרות שלה עם האיש. קוסבי הסכים להתפטר מתפקידו כיו"ר של כבוד. קוסבי סיים את התואר השני והשלישי שלו בחינוך באוניברסיטה הזאת.

אחת הנשים המאשימות את קוסבי עבדה באוניברסטת טמפל. שמה אנדיראה קונסטאנד והיא הגישה תלונה במשטרה ב-2005 נגדו. שנה קודם לכן, אמרה אז, בהיותה חברה בצוות קבוצת כדורסל הנשים של האוניברסיטה, סיפרה כי הקומיקאי לקח אותה לביתו, נתן לה תרופה שגרמה לה לערפול, וכשהתעוררה ניכר היה כי קוסבי עשה בה מעשים מגונים. בסופו של דבר התיק נסגר בעסקה מחוץ לכותלי בית המשפט.

ג'אניס דיקינסון, דוגמנית ושופטת ב"טופ מודל הבאה", התראיינה בשני לסי־אן־אן וסיפרה על התקיפה שלה על ידי קוסבי ב-1982. היא סיפרה שהציע לה יין אדום וכדור נגד כאבים שגרם לה להתעלף. בשלב מסוים פרצה בבכי אך אמרה שהיא "חזקה, ואעמוד על שתי רגל ואספר את הצד שלי של הסיפור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ