רותה קופפר

משטרת לוס אנג'לס פתחה בחקירתה של אשה שטוענת כי ביל קוסבי התעלל בה מינית כאשר היתה בת 15. האשה, ג'ודי הות, אחת משורה ארוכה של נשים שהאשימו את השחקן במעשים דומים, נפגשה עם בלשי היחידה ביום שישי לאחר שהגישה תביעה אזרחית בתחילת השבוע. קוסבי בתגובה טען שהיא מנסה לסחוט ממנו כספים. הוא תיאר את מעשיה כ"לגמרי לא נכונים".

דוברת משטרת לוס אנג'לס אישרה כי הות, בת 55, נפגשה עם הבלשים לפגישה שנמשכה כשעה וחצי. על פי כתב התביעה שלה, בשנת 1974 נעתרו הות וחברתה להזמנתו של קוסבי להתלוות אליו במועדון טניס, שם שיחקו ביליארד והקומיקאי התעקש שישתו אלכוהול בכל פעם שניצח. לאחר מכן לקח קוסבי את השתיים אל אחוזת פלייבוי ואמר להן שאם יישאלו לגילן יענו שהן בנות 19. שם קוסבי תקף את הות מינית כאשר ניסה להכניס את ידו למכנסיה, ואז לקח את ידה וביצע בעצמו אקט מיני בניגוד לרצונה. היא תובעת פיצויי נזיקין, על סך לא ידוע, בשל "הנזק הנפשי והמתח המנטלי" שנגרם לה מאז התקרית.

בתביעתו הנגדית תובע קוסבי 33 אלף דולר, דמי הטיפול בתביעה. לפי התביעה שלו שום פסיכולוג לא העניק אסמכתאות רלוונטיות לפגיעה שהיא מדברת עליה. כמו כן נאמר בתביעה כי הות ניסתה למכור את הסיפור שלה לעיתון לפני עשר שנים.

מפקד משטרת לוס אנג'לס צ'ארלי בק הזמין נשים אחרות שהעלו תלונות נגד קוסבי לגשת ולדבר עם השוטרים, גם אם המעשים נעשו מזמן וחוק ההתיישנות חל עליהם.

יותר מתריסר נשים טענו כי הקומיקאי בן 77 סימם ותקף אותן כשהיו תחת השפעת הסם. קוסבי מעולם לא הואשם בפשע, עורכי הדין שלו מכחישים את הטענות נגדו שצצו ועלו כבר בשנות השישים. היו מקרים שהסתיימו בהסדר כספי חשאי מחוץ לכותלי בית המשפט. בעקבות הטענות נטפליקס החליטו לבטל את מופע הסטנד־אפ שלו, ורשת אן־בי־סי עצרה את ההפקה של הסיטקום החדש בכיכובו.

קוסבי. העדויות מתרבותצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ