רשות השידור אישרה הפקת 30 סרטי תעודה

האישור הגיע בהמשך לפרסום קול קורא ליוצרים לפני כחצי שנה. הסרטים שנבחרו יזכו לתמיכת הרשות בשיעור ממוצע של כ–400,000 שקלים לסרט, ובעלות כוללת העומדת על כ–12 מיליון שקלים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

רשות השידור אישרה את הפקתם של 30 סרטים תיעודיים, בהמשך לפרסום קול קורא ליוצרים לפני כחצי שנה. הסרטים שנבחרו ויוצאים כעת להפקה, יזכו לתמיכת הרשות בשיעור ממוצע של כ–400,000 שקלים לסרט, ובעלות כוללת העומדת על כ–12 מיליון שקלים.

כפי שלמדו יוצרי טלוויזיה רבים, אין זה מובן מאליו עבור רשות השידור להכריז על זוכים בהליך הקול קורא. בעבר עתרו ארגוני היוצרים לבג"ץ נגד אי הוצאתם לפועל של תקציבים שהיה על הרשות להוציא לשם רכישת הפקות מקור חיצוניות, ממפיקים ויוצרים עצמאיים. בשנה שעברה נעשתה פנייה משפטית נוספת, לאחר שמכרז שפורסם הביא להגשת מאות הצעות, שכלל לא נדונו על ידי הנהלת הרשות דאז.

כזכור, בקיץ האחרון אישרה הכנסת בקריאה שלישית את הרפורמה ברשות השידור. לרשות מונה עורך ראשי חדש — יונה ויזנטל, ומפרק, שהוא כונס הנכסים הרשמי של ישראל, דוד האן, והגוף כולו צפוי להיסגר ולהיפתח מחדש כתאגיד שידור ציבורי משולב – רדיו וטלוויזיה, בשנה הבאה. בינתיים ניכרת תזוזה ממשית בכל הקשור לעבודה על הפקות, רכישתן ושידורן. בין הסרטים שבהם החליטה הרשות לתמוך, מצויים סרטים של היוצרים חן שלח ודוקי דרור, העוסקים בתעשיית בשר החזיר בארץ, של עידו גלס, העוקב אחרי חולים בבית החולים אברבנאל, סרט של ינון גורביץ על הרב קוק וסרט של סיוון ורדינה גרמן, על חולים פלסטינים המטופלים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ