אשתו של ביל קוסבי מתייצבת לצדו

קאמיל קוסבי, רעייתו של הקומיקאי המפורסם ב–50 השנים האחרונות, שברה את שתיקתה והגיבה לטענות על תקיפות מיניות מצד בעלה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

אשתו של הקומיקאי האמריקאי ביל קוסבי ב-50 השנים האחרונות שברה את שתיקתה והגיבה לטענות האחרונות על תקיפה מינית שנשמעות שוב ולראשונה נגד בעלה. בהודעה שהתפרסמה בחדשות סי־בי־אס כתבה קאמיל קוסבי שבעלה "טוב הלב", "הנדיב" ו"המצחיק" אינו האדם שהתקשורת מציגה לאור הטענות האחרונות שהשמיעו נשים רבות נגדו. היא השוותה את הטענות נגד בעלה למאמר שהתפרסם במגזין "רולינג סטון" ובו היתה טענה לאונס קבוצתי באוניברסיטת וירג'יניה. "הסיפור היה שובר לב אך התברר כשקרי", כתבה קאמיל קוסבי. "רבים מיהרו לקשור בין הסיפור הזה לסיפורים על בעלי – עד שהסיפור הזה נחשף".

ב"סיפור" מתייחסת אשתו של קוסבי לכתבה שהתפרסמה ב"רולינג סטון" – אחר כך נמצאו "אי דיוקים" בדבריה של האשה שהתלוננה על האונס, ועורכי העיתון נאלצו להתנצל על פרסום הכתבה. אחרי כמה גרסאות של התנצלות שהתפרסמו ונמחקו, כתב העורך ויל דאנה "אנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע על ידי הסיפור ונמשיך לחקור את מאורעות אותו הערב". קוסבי כתבה "איש לא רוצה להיות בעמדה של תקיפת הקורבן. אבל השאלה חייבת להישאל – מי כאן הקורבן?"

קאמיל וביל קוסבי. לדבריה, בעלה "טוב הלב", "הנדיב" ו"המצחיק" אינו האדם שהתקשורת מציגהצילום: אי־פי

דבריה של קוסבי באים לאחר שביל קוסבי אמר לכתב של "ניו יורק פוסט" כי ציפה ש"התקשורת השחורה תעמוד בסטנדרטים של מצוינות בעיתונאות" ביחס לתלונות על תקיפות מיניות שהופנו נגדו.

יותר מ-20 נשים התלוננו נגד קוסבי כי סימם ותקף אותן. כעת עוד אשה טוענת זאת נגדו, והאירוע שהיא מדברת עליו התרחש אך לפני שש שנים, כלומר בטווח של חוק ההתיישנות של מדינת קליפורניה. קלואי גוינס, דוגמנית ורקדנית מלאס וגאס, אמרה שקוסבי תקף אותה באחוזת פלייבוי כאשר היתה בת 18 בשנת 2008. לדבריה קוסבי סימם אותה וכאשר התעוררה מצאה אותו מלקק את אצבעות רגליה ומאונן. "אני לא יודעת במאה אחוז מה הוא עשה לי, הייתי לגמרי לא בעניינים", סיפרה ל"דיילי מייל". היא גם אמרה כי פנתה לעורך דין ולמשטרה בקשר לתקיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ