"מצב האומה" תעבור לשידור בערוץ 10

אחרי שמונה עונות ב"רשת", ערוץ 2, תעבור תוכנית הסאטירה לערוץ 10. הסיבה: עלויות הפקה גבוהות ויחסים קלוקלים בין הזכיינית לעורך ומנחה התוכנית ליאור שליין

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

תוכנית הסאטירה "מצב האומה" תעבור לשידור בערוץ 10 החל מחודש פברואר הקרוב. התוכנית, ששודרה שמונה עונות בזכיינית, תעבור מיד עם סיום העונה הנוכחית, בסוף החודש, לשידור באכסנייה החדשה.

הרקע למעבר קשור ליחסים הקלוקלים בין עורך "מצב האומה", ליאור שליין, שגם מנחה אותה, והזכיינית. הסכסוך נסוב בעיקר סביב העלויות הגבוהות של התוכנית, וכוונתה של רשת להורידה מהמסך לפני הבחירות. גם ב–2013 ביקשה רשת להורידה משידור לפני הבחירות, אף שהיא בעלת אוריינטציה פוליטית חזקה. מחאת הצופים הביאה אותה לבסוף להמשך השידור.

גורם ברשת סיפר כי "מצב האומה" היתה קרובה במיוחד ללבו של מנכ"ל הזכיינית, אבי צבי, גם כאשר סבלה בעונותיה הראשונות מרייטינג נמוך ומביקורות מצליפות. הסיבה לכך שהוחלט שלא להאריך את העונה, על פי אותו גורם, נעוצה באילוצים כלכליים.

מתוך "מצב האומה"

כזכור, באוגוסט 2012, קנתה רשת את הזכויות להפקת "הישרדות" שהיו עד אז בידי ערוץ 10. בתום הליך משפטי ויתר הערוץ על זכויותיו בתוכנית. שליין עצמו הגיש במשך תקופה ארוכה תכנית לילית בערוץ 10, עד שעבר לזכיינית רשת. את מקומה של תוכניתו, מציינים בזכיינית, תתפוס תכנית חברתית־פוליטית בהנחיית מודי בר און ששידורה יחל בקרוב ותכלול פאנל לפוליטיקאים, פרשנים ואנשי תרבות והומור.

מרשת נמסר: "לאחר שמונה עונות 'מצב האומה' תסיים את עונתה השמינית במועד שתוכנן מראש, זאת לאחר ששליין ביקש מרשת לוותר על האופציה שבידה לעונות הבאות עקב רצונו לעבור לערוץ 10. דרכה של 'מצב האומה' ברשת נבנתה אט אט ומעונה לעונה. התוכנית בהנחיית שליין החלה עם רייטינג מדשדש אולם עם הרבה אמונה ותמיכה מצד הנהלת רשת היא טיפסה ברייטינג ובאהדת הקהל. במהלך התקופה האחרונה בחנה רשת את האפשרות להאריך את העונה, בעיקר בשל היותנו בתקופת בחירות, אולם בעיות תקציביות מנעו זאת. ערוץ 10 שזיכיונו הוארך זה עתה ככל הנראה יכול להקצות משאבים תקציביים גבוהים אלה. אנו מאחלים הצלחה לשליין ולערוץ 10 בדרכם הישנה־חדשה".

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ