בי־בי־סי יקים שירות סטרימינג משל עצמו

תוכניות פופולריות במיוחד, כמו "ד"ר הו" או "שרלוק", לא ישודרו במסגרת שירות הסטרימינג החדש מפני שהן משודרות זה מכבר בבי־בי־סי אמריקה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי שטרן
איתי שטרן

בי־בי־סי, שירות השידור הבריטי, יקים פלטפורמת שידור אינטרנטית לתכנים שלו. המהלך, שנחשב למהפכני בעבור רשת השידור הציבורית בבריטניה, הושפע ככל הנראה מהמודל הכלכלי המצליח של נטפליקס, שבמסגרתו מועלים תכנים טלוויזיוניים לרשת והקהל יכול לשלם בעבור עונות מלאות או תוכניות יחידות.

על פי גורמים בכירים בבי־בי־סי, האתר החדש יספק תכנים שלא הגיעו עד כה לרשתות האמריקאיות, והמהלך מתאפשר בזכות הזרמת תקציבים משמעותיים לחברה, שנמצאת בתקופה האחרונה בקשיים כלכליים.

הסדרה "שרלוק". לא תשודר בסטרימינג

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הבינלאומיים, תוכניות פופולריות במיוחד, דוגמת "ד"ר הו" או "שרלוק", לא ישודרו במסגרת שירות הסטרימינג החדש מפני שהן משודרות זה מכבר בבי־בי־סי אמריקה, שבה שותפה גם חברת AMC. עם זאת, הקטלוג של בי־בי־סי מכיל אלפי שעות שידור של תוכניות מקור שלא חצו עד כה את האוקיינוס. ברשת הבריטית בונים על סקרנותו של הקהל האמריקאי בנוגע ליצירה בריטית טלוויזיונית, שנוצרה בעשרות השנים האחרונות.

צעד נוסף שנוקטים בבי־בי־סי כדי להרחיב את מעגל ההכנסות (הננתמך בכספי המסים של בריטניה) הוא חיזוק מערך הייצור הפנימי של החברה. עד כה, יותר ממחצית התכנים נוצרו על ידי חברות חיצוניות וכעת מבקשים בבי־בי־סי להרחיב את מעגל היוצרים הפנימי כך שיוכלו למכור את התכנים הנוצרים בחברה גם לרשתות אחרות. אם וכאשר ייצא מהלך זה אל הפועל, תוכל בי־בי־סי להתחיל ולהתחרות באולפנים הגדולים בהוליווד, דבר שעשוי להוציא אותה מהבוץ הכלכלי שבו היא שרויה בשנים האחרונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ