חן חדד
חן חדד

רשת אן־בי־סי הודיעה על פיתוחה של סדרת דרמה חדשה, שתבוסס על הרומן "להעיר אריות", פרי עטה של הסופרת הישראלית איילת גונדר־גושן. במגזין "הוליווד רפורטר" דווח כי הספר יעובד לסדרה, ששמה "Waking Lions", על ידי הבמאי והתסריטאי הישראלי גידי רף ("חטופים", "הומלנד").

עלילת הרומן עוקבת אחר איתן גרין, רופא בבית חולים במרכז הארץ שדורס בשגגה פליט אריתראי ונמלט. החקירה מוטלת על ליאת, חוקרת בכירה במשטרה ואשתו של איתן. לאחר התאונה, סירקיט, אשתו של הקרבן, מופיעה בפתח דלתו של איתן ובידה ארנקו. במקום להסגירו לרשויות, סירקיט סוחטת את איתן. היא מקימה בית חולים שדה המוקדש לטיפול בפליטים שהגיעו מאפריקה ודורשת שהוא יתייצב מדי לילה במחסן נטוש ויטפל בזקוקים לטיפול רפואי. המפגש בין השניים מעמת את העולם המערבי עם העולם השלישי, וסולל את הדרך לשורה של תפניות וגילויים דרמטיים.

עטיפת הספר "להעיר אריות"צילום: הוצאת כנרת זמורה

הרומן, שיצא לאור ב–2014 בהוצאת כנרת זמורה ביתן, הוא ספרה השני של גונדר־גושן, שזכתה בפרס ספיר לביכורים על ספרה הקודם "לילה אחד, מרקוביץ". זכויות התרגום של "להעיר אריות" נמכרו לאנגלית, גרמנית ואיטלקית.

רף ישמש כמפיק בכיר יחד עם אבי ניר, מנכ"ל קשת, ואלון שטורזמן, מנכ"ל המחלקה הבינלאומית של קשת. זכיינית הטלוויזיה הישראלית חתמה באוגוסט 2015 על הסכם עם אן־בי־סי, שמעניק לרשת האמריקאית את זכות הראשונים לרכוש תסריטים ישראלים ולעבדם. בין יתר המפיקים ניתן למנות את פיטר טראוגוט ורייצ'ל קפלן ("מנהטן סיפור אהבה").

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ