סדרה חדשה תעקוב אחר סוכני המוסד שיצאו בעקבות מבצעי הטבח במינכן

הקו־פרודוקציה הבינלאומית Band of Spies תעסוק בנקמה ברוצחי י"א הספורטאים הישראלים. אמיר מן, תסריטאי "פאודה" לשעבר, יופקד על הכתיבה

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים גרמנים בכפר האולימפי במינכן, 1972
שוטרים גרמנים בכפר האולימפי במינכן, 1972צילום: AP
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

סדרה חדשה, שתהיה קו־פרודוקציה בינלאומית, תעקוב אחר סיפורם של סוכני המוסד שיצאו ללכוד את חברי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור", בעקבות המתקפה על הכפר האולימפי במינכן ב–1972 ורצח י"א הספורטאים הישראלים. כך פירסם היום (שלישי) אתר "וראייטי". הסדרה, Band of Spies, צפויה לכלול שמונה פרקים, והיא שיתוף פעולה בין חברת "ענני תקשורת" הישראלית לבין Reel One Entertainment הבריטית־אמריקאית והחברה הצרפתית Capa Drama.

אמיר מן, שהיה התסריטאי הראשי של העונה השנייה של "פאודה", יופקד על הכתיבה. לפי "וראייטי", הסדרה תנסה לאזן בין נקודת המבט הישראלית לזו הפלסטינית, ולהראות כיצד המרדף הישראלי אחר הטרוריסטים השפיע על הפוליטיקה הבינלאומית. צילומי הסדרה יתקיימו בישראל, לבנון, צרפת, גרמניה איטליה ויוון. "בשוק הטלוויזיה העכשווי יש רעב לסיפורים אמיתיים, סיפורי ריגול ולדרמה תקופתית", אמר מן ל"וראייטי". "הסדרה תעסוק בתחילת השימוש של ארגוני טרור במדיה הגלובלית ובניסיון להשפיע באמצעותה על דעת הקהל העולמית, והאופן שבו ממשלות התחילו לבצע חיסולים ממוקדים".

רק לפני ימים ספורים דווח על גיוסו של ישראלי אחר ליצירת סדרת טלוויזיה נוספת המבוססת על עלילות הביון הישראלי: יובל אדלר ("בית לחם") יכתוב ויביים סדרה ישראלית־אמריקאית על המרדף הישראלי אחר בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה. הסדרה Rise and Kill First תהיה שיתוף פעולה שני של קשת אינטרנשיונל עם HBO שיצרו יחד את "הנערים". ב–2005 יצא לאקרנים "מינכן", סרטו של סטיבן ספילברג שעוסק בנקמת המוסד ברוצחי הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ